Tūrisma ziņas

Satiec savu meistaru Jelgavā, Latgalē un Rīgā

Kāp vilcienā un steidz iepazīt prasmes un arodus, kas saglabāti un pārmantoti no paaudzes paaudzē. Līdz pat aprīļa beigām norisināsies pasākums “Satiec savu meistaru!”.

Aktīvās tūrisma sezonas atklāšana Jelgavā

20. aprīlī Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā būs iespēja uzzināt par Jelgavas un Jelgavas novada aktuālajiem tūrisma piedāvājumiem.

Ar vilcienu uz “Putnu dienas 2024” pasākumiem

Jau šajā nedēļas nogalē norisināsies tradicionālās “Putnu dienas” - ikviens interesents varēs doties putnu vērošanas pārgājienos, gatavot putnu būrīšu un piedalīties citās tematiskās aktivitātēs.

Ogres novads izgreznots Lieldienām

Gatavojoties svētkiem, Ogres novada pilsētās uzstādītas krāsainas Lieldienu dekorācijas, radot prieka un svētku sajūtu.

Vilcienā uz Lieldienu svinēšanu

Šonedēļ svinēsim Lieldienas - iesim rotaļās, šūposimies, krāsosim olas un iepazīsim pavasara saulgriežu tradīcijas. Apkopojām dažus galamērķus, kas ir ērti sasniedzami ar vilcienu. Ieskaties un dodies ceļā!

Idejas skolēnu pavasara brīvlaika pavadīšanai Jelgavā

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ir sagatavojis pavasara ceļvedi skolēniem, kurā apkopotas idejas aizraujošai un izzinošai laika pavadīšanai pavasarī Jelgavā un Jelgavas novadā.

Vilciens vieno gada romantiskākajā mēnesī

Ar vilcienu ir sasniedzamas vairākas vietas Latvijā, kurās jūras ceļš ir tuvu sliežu ceļam. Ņem līdzi visu savu mīlestību, veic romantisku braucienu ar vilcienu un mēro ceļu pa piekrasti starp vairākām pieturām!

Izbaudi ziemu Jelgavas pusē

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas un Jelgavas novada tūrisma pakalpojumu sniedzējiem ir izveidojis ziemas piedāvājumu atpūtas baudīšanai gada aukstākajā laikā.

Ziemassvētku noskaņas maršruts “Lampiņu dancis Jelgavā”

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs. Tuvojoties svētkiem, Jelgavas pilsētas ielās un parkos iemirdzējušās svētku lampiņu virtenes, gaismas dekori un egļu rotājumi.

Ar vilcienu uz Pirmās adventes pasākumiem

Pavisam drīz mājās smaržos pēc piparkūkām, tikko mizotiem mandarīniem un eglīšu skujām. Līdz ar Pirmo adventi, kas šogad sagaidāma 3. decembrī, arī pilsētās un ciematos sāks virmot svētku sajūta - daudzviet iemirdzēsies Ziemassvētku eglīte, darbosies īpašie tirdziņi un norisināsies visdažādākās radošās darbnīcas un meistarklases.

Uz Lāčplēša dienai un Latvijas 105. gadadienai veltītiem pasākumiem ar vilcienu

Ik gadu novembrī iededzam svecītes, pieminot brīvības cīnītājus, un priecājamies par katru novadu, kas, gatavojoties Latvijas dzimšanas dienai, ir ietērpies sarkanbaltsarkanā svētku rotā. Esam apkopojuši dažus galamērķus, kurp doties ar vilcienu, lai atzīmētu Patriotu mēnesi svinīgos pasākumos.

Ekskursija “Latvijas garša Jelgavā” 18. novembrī

Patriotu mēneša ietvaros 18. novembrī pulksten 10 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina uz ekskursiju “Latvijas garša Jelgavā” atraktīvās gides Inas Jurģes pavadībā. Ekskursanti dosies aptuveni divu stundu ilgā pastaigā pa Jelgavu, kuras laikā būs iespēja ne tikai klausīties stāstos par Jelgavas vēsturē svarīgiem notikumiem, personām un vietām, bet arī pacienāties ar vietējiem gardumiem, kas tapuši vienā no Jelgavas saldākajām konditorejām “Putni”, kā arī Dzīvesziņas un arodu sētā iepazīt maizes tapšanas nianses. Ekskursiju caurstrāvos latvisko tradīciju tēma gan vēsturē, gan garšās.  Maršruts “Latvijas garša Jelgavā” sāksies no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, kur ekskursantiem būs iespēja uzzināt, ar ko īpaša bija senā baznīca un kas šeit atrodas mūsdienās. Līdzās Tornim ekskursanti pakavēsies pie pieminekļa Jānim Čakstem un uzzinās, kāpēc piemineklis Latvijas pirmajam prezidentam ir uzsliets tieši Jelgavā. Pārgājiena laikā dalībnieki dosies arī pie Lāčplēša pieminekļa, kas patriotu mēnesī jelgavniekiem ir īpaši zīmīgs – šeit 11.novembrī noslēdzas tradicionālais lāpu gājiens, kā arī 18.novembrī pilsētnieki, godinot Jelgavas atbrīvotājus, aizdedz sveces. Savukārt pie vides objekta “Laika rats 100”, kas ir veltījums Latvijas valsts simtgadei, ikviens varēs uzzināt vēsturiskus faktus par Latviju un Jelgavu, kā arī iemūžināt sevi “spoguļu” pašbildēs.

Skolēnu rudens brīvlaikā ar vilcienu uz Saulkrastiem, Jūrmalu, Daugavpili un Tukumu

Nākamā nedēļa solās būt jautra – skolēniem ir brīvlaiks! Īstais laiks mesties rudens piedzīvojumos kopā ar draugiem un ģimeni. Apkopojām dažus galamērķus, kuri patiks gan lielākiem, gan mazākiem skolēniem, turklāt tie ir ērti sasniedzami ar vilcienu. Sportiskas aktivitātes un pārgājiens Saulkrastos Jūra apbur jebkurā gadalaikā, tādēļ noteikti labs plāns būs doties nesteidzīgā pastaigā gar jūras piekrasti.  Bet, ja padomā ir kas atraktīvāks, tad var doties arī līdz Saulkrastu sporta un ģimeņu centram Smilšu ielā 3. Te 24. oktobrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 tiek aicināti 7 – 11 gadus veci bērni pievienoties sportiskām nodarbēm un priecāties Sportā dienā.

30. septembrī un 1. oktobrī Eiropas Putnu vērošanas dienas arī vilcienu maršrutos

Šajā nedēļas nogalē, 30. septembrī un 1. oktobrī, tiek atzīmētas Eiropas Putnu vērošanas dienas, aicinot ikvienu individuāli, ar draugiem, ģimenēm vai organizētās eksursijās vērot gājputnu rudens migrāciju. Apkopojām dažas putnu vērošanas vietas, kas ir ērti sasniedzamas ar vilcienu.

Velo ekskursija "Metāla sirdspuksti Jelgavā"

Sestdien, 9.septembrī, pulksten 11 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina uz velo ekskursiju “Metāla sirdspuksti Jelgavā” ar gidi Zani Gravu Tehnikas un inovāciju festivāla "Mehatrons 2023" ietvaros.

Ar vilcienu uz Lieldienu pasākumiem

Sagaidot Lieldienas, Latvijas pilsētas ir ne vien koši saposušās, bet arī sarūpējušas daudzveidīgu pasākumu programmu, kurā gan liels, gan mazs varēs iesaistīties interesantās aktivitātēs - piedalīties radošajās darbnīcās un orientēšanās spēlēs, iet rotaļās, apmeklēt mājražotāju un amatnieku darinājumus svētku tirdziņos un, protams, kārtīgi izšūpoties un pacīnīties olu kaujās. Atliek vien izvēlēties galamērķi un doties ar vilcienu pretim jautram Lieldienu jampadracim!  Izvāri olas manteļskurstenī un laidies rotaļās ar zaķēnu Bingu Jelgavā! Jelgava piedāvā ieskandināt svētkus jau 7. aprīlī - tirdzniecības centrā “Pilsētas Pasāža” no plkst. 15.00 līdz 18.00 norisināsies radošās darbnīcas, savukārt plkst. 17.00 būs iespēja noskatīties muzikālo izrādi “Oliņ, Boliņ, Džimpiņ, Rimpiņ”. 9. aprīlī Jelgavas pils pagalmā no plkst. 11.00 varēs noskatīties fokloras kopas "Dimzēns" un deju kolektīvu priekšnesumus, bet pēcāk laisties rotaļās ar zaķēnu Bingu un zilonīti Sullu. Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācija iepriecinās apmeklētājus ar izstādi “Trusis un citi”. Tāpat būs iespēja panašķēties ar kārumiem Lieldienu mazajā tirdziņā. Ikviens tiks aicināts arī olu meklēšanā, krāsošanā un ripināšanā. Vairāk informācijas šeit. 9. aprīlī no plkst. 15.00 ģimenes aicinātas uz Dzīvesziņas un arodu sētu (Vecpilsētas ielā 2), kur līdz pat plkst. 18.00 būs tradicionālas latviešu dziesmas un rotaļas, olu vārīšana manteļskurstenī, olu kaujas un radošās darbnīcas. Bērni varēs iesaistīties teātra izrādē "Trakās Lieldienas", kā arī mēģināt atdarināt pavasarī dzirdamo putnu balsis. Vairāk informācijas šeit.

Gājputnu sagaidīšanas pasākumi "Putnu dienas 2023"

Pavisam drīz viss plauks un ziedēs. Īstais laiks, lai dotos pastaigā, klausoties gājputnu skanīgajās klaigās un čalās. Visu aprīli ikvienam ir iespēja kļūt par dabas vērotāju, apmeklējot Putnu dienas - pasākumus dažādās Latvijas vietās, kas nu jau tradicionāli notiek ik gadu pavasarī un rudenī, kad miljoniem putnu, pulcējoties baros, caurceļo Latviju. Šajā pavasarī iecerēti vairāk nekā četrdesmit pasākumi, sākot ar putnu vērošanu un putnu būru darināšanu, beidzot ar tematiskām lekcijām un izstādēm.

Satiec savu meistaru!

Izzini latvisko dzīvesziņu, apmeklē meistarklases un iepazīsti dažādus amatus un prasmes, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē, pasākumā "Satiec savu meistaru", kas noritēs no 31. marta līdz 2. aprīlim. Vairāk nekā 250 meistarus varēs apmeklēt visos Latvijas vēsturiskajos novados - Kurzemē, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Sēlijā. Informāciju par visām norises vietām un nodarbībām var atrast šeit.

Izzinošas Putnu dienas aktivitātes Jelgavā

Līdz ar gājputnu atgriešanos aprīļa sākumā Latvijā ik gadu tiek atzīmētas Putnu dienas. Šogad Putnu dienu ietvaros 1. aprīlī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ikvienu aicina piedalīties velo ekskursijā “Pavasara vēstneši Svētes palienē” vai individuāli doties uz Svētes palieni, kur vērot putnus ornitologa pavadībā.

Idejas aizraujošam skolēnu brīvlaikam

Lai arī ziema vēl neatkāpjas, gaisā jau virmo pavasara smarža, laiks kļūst siltāks un noskaņojums doties kādā piedzīvojumā ārpus mājām kļūst arvien izteiktāks. Jo īpaši tādēļ, ka pilnā sparā rit skolēnu brīvlaiks. Skolas somu var atstāt mājās un pavadīt šo nedēļu jautri, izzinoši un radoši.

Pavasara ekskursiju nedēļa Jūrmalā

No 13. līdz 19. martam Jūrmalā norisināsies "Pavasara ekskursiju nedēļa". Ekskursiju nedēļas moto: “Nedzīvo dzīvi telefonā – iepazīsti pasauli!”. Gan liels, gan mazs katru dienu varēs doties kādā piedzīvojumā, izzināt dabu, arhitektūru un piedalīties radošajās meistarklasēs. Interesentiem tiek piedāvāta plaša ekskursiju programma, kur katrs varēs atrast ko saistošu un aizraujošu! Izzinošas ekskursijas

Jelgava skolēnus aicina brīvlaiku pavadīt izzinoši

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem un saimniecībām piedāvā idejas, kā aizraujoši un izzinoši visai ģimenei pavadīt skolēnu pavasara brīvlaiku.

Pavasara baudīšana Jelgavā

No 6. līdz 11. martam, svinot Starptautisko sieviešu dienu un iesākot pavasara tūrisma sezonu, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina interesentus iesaistīties dažādos izzinošos, radošos un veselību veicinošos pasākumos aktivitāšu cikla “Uzziedi kopā ar pavasari!” ietvaros.

Jaungada sagaidīšana Latvijas pilsētās

Pavisam drīz ieskandināsim Jauno Melnā ūdens truša gadu. Kā vēsta astroloģijas zinātāji, trusim tīk sabiedrība un saviesīgi pasākumi, tādēļ visnotaļ laba doma būs gada maģiskāko nakti pavadīt draudzīgā kompānijā, kopā laisties jautrā deju virpulī, vērot krāšņus lāzeršovus, svētku uguņošanu, gaismas performances un aizraujošus koncertuzvedumus.

Sākusies slēpošanas sezona

Baltā ainava aiz loga tā vien aicina doties dabā, lai kārtīgi izkustētos. Īstais laiks kāpt uz slēpēm un doties ziemīgā piedzīvojumā!

Ziemassvētku gaidīšanas svētki Otrajā adventē

Pirmssvētku laikā, kad tik ļoti gaidām gaismas uzvaru pār tumsu, pilsētas un ciematiņi turpina ietērpties košā svētku rotā, priecējot ar skaisti izgaismotajām ielām un taciņām. Arī Otrajā adventē daudzviet Latvijā tiks svinīgi iedegtas Ziemassvētku eglītes un tirdziņos varēs sarūpēt dāvanas, kā arī panašķoties ar vietējo amatnieku rūpīgi gatavotiem gardumiem.

Ar vilcienu uz Ziemassvētku ieskandināšanas svētkiem

Ašiem soļiem ir pietuvojies brīnumainais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Līdz ar Pirmo adventi daudzos Latvijas novados sāks iemirdzēties krāšņas svētku eglītes un pilsētas būs grezni saposušās par godu ziemas saulgriežiem.

Pēc vietējo ražotāju dāvanām uz Siguldas Adventes tirgu

Tuvojoties gada gaišākajiem svētkiem, kad daudzi ir brīnuma gaidās un gada tumšo laiku gribas izgaismot ar sirds siltumu, Siguldas tirgus aicina laicīgi sarūpēt Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem mierīgā gaisotnē, izvairoties no lielveikalu burzmas.

Uz Latvijas Valsts svētkiem ar vilcienu

Novembris Latvijai ir īpašs! Šī rudens mēneša pelēcību un tumšo laiku gribas izgaismot ar sirds mīļumu un svecīšu gaismu, godinot Latvijas brīvības cīnītājus un svinot valsts dzimšanas dienu, kad katrs Latvijas stūrītis tiek ietērpts sarkanbaltsarkanās svētku drānās. Lai arī kur ceļi vestu šajā svētku nedēļā - uz Latgali, Zemgali, Vidzemi vai Kurzemi -, it visur varēs vērot un sajust svinīgu gaisotni daiļi izgreznotajās pilsētās un ciematos. Gandrīz katrā novadā būs iespēja doties lāpu gājienā, apmeklēt koncertuzvedumus un vērot interesantas gaismu un audiovizuālas instalācijas.

Patriotu mēneša aktivitāte “Svētku noskaņa Jelgavā”

Patriotu mēneša ietvaros Jelgavas reģionālais tūrisma centrs no 11. līdz 18. novembrim aicina piedalīties izzinošā un atjautīgā aktivitātē “Svētku noskaņa Jelgavā”.

11. novembrī atklās Jelgavas Vecpilsētas māju un Zemgales restaurācijas centru

Noslēdzoties vērienīgam restaurācijas procesam un iekārtojot ēku ekskursijai ar saistošām ekspozīcijām, valsts svētku gaidās Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 13.00 durvis vērs nams Vecpilsētas ielas kvartālā, kas ietvers gan Jelgavas Vecpilsētas māju, gan Zemgales restaurācijas centru.

Erudīcijas vakaru cikls “Prātlauzis” Jelgavā

Sākoties rudens sezonai, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) līdz pat novembrim katra mēneša trešajā trešdienā aicina uz erudīcijas vakaru ciklu “Prātlauzis”.

Jelgavā tūristiem pieejami interaktīvi tūrisma informācijas stendi

Jelgavas pilsētas iedzīvotajiem un viesiem pieejami divi interaktīvi tūrisma informācijas stendi – divpusējs stends Pasta salā un vienpusējs pie Jelgavas reģionālā tūrisma centra (no pagalma puses).

Pastaigu maršruts Jelgavā “Dedziet košu Jāņuguni!”

Gaidot vasaras saulgriežus, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ir izstrādājis interaktīvu pastaigu maršrutu “Dedziet košu Jāņuguni!”, aicinot ikvienu no 17. jūnija līdz 28. jūnijam piedalīties aizraujošā Līgo svētku noskaņu aktivitātē Jelgavas pilsētas robežās.

Pārgājiens Jelgavā - Jāņu zāles meklējot

19. jūnijā pulksten 10.30 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina piedalīties bezmaksas pārgājienā “Jāņu zāles meklējot”.

Izzinoša Putnu dienu velo ekskursija Svētes palienē

Aprīlī Latvijā ik gadu tiek atzīmētas Putnu dienas, šogad tās norisināsies 2. un 3. aprīlī. Putnu dienu ietvaros 2. aprīlī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ikvienu aicina piedalīties velo ekskursijā “Braucam vērot putnus!”.

Iegriez pavasara laiku ar foto orientēšanos Jelgavā

Dienām kļūstot arvien garākām un iestājoties pavasarim, naktī uz 27. martu notiks pāreja uz vasaras laiku. Atzīmējot šo notikumu, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ir sagatavojis īpašu foto orientēšanās aktivitāti, kas būs pieejama no 14. līdz 27. martam.

Satiec Purvīti dzelzceļa tunelī Ogrē

3. martā, Ogres novadnieka Vilhelma Purvīša 150. dzimšanas dienā, atklāta galerija gājēju tunelī pie Ogres dzelzceļa stacijas. Reprodukcijas būs apskatāmas līdz jūnija vidum. Šī ir unikāla iespēja apskatīt darbus, kuri nav bijuši pieejami plašākai publikai.

Sieviešu dienas pastaiga pa Jelgavu “Cēlās, neizdibināmās”

8. martā, Starptautiskajā Sieviešu dienā, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina uz divu stundu pastaigu “Cēlās, neizdibināmās”, iepazīstot stipras sievietes, kuru vārds saistīts ar Jelgavu. Dalība pastaigā ir bez maksas, bet tai obligāti ir iepriekš jāpiesakās.

7 brīvības pieturas Rēzeknē - tematiskā ekskursija

Patriotisko svētku ietvaros Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs ikvienam individuāli vai ģimenes lokā piedāvā izstaigāt ekskursijas maršrutu “7 brīvības pieturas Rēzeknē”.

Orientēšanās spēle Jelgavā patriotu mēnesī “Brīvību meklējot”

Patriotu mēneša ietvaros Jelgavas Reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina iesaistīties izzinošā orientēšanās spēlē, kas ļaus iepazīt Brīvības cīņu vēstures liecības.

Pārgājiens “Par un ap Vecpilsētas ielas kvartālu” 11. septembrī

Ieskandinot Vecpilsētas ielas svētkus, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina ikvienu piedalīties pārgājienā “Par un ap Vecpilsētas ielas kvartālu”, kura laikā būs iespējams atklāt noslēpumus, kurus glabā senās Vecpilsētas ielas nami.

Pārgājienu pa Jelgavas pilsētu cikls jūlijā

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) sadarbībā ar gidi Guntu Tranu jūlijā piedāvā pārgājienu ciklu pa Jelgavas pilsētu.

Jūrmalā ir atvērts Tīklu parks

Jūrmalas Dzintaru mežaparkā, blakus skatu tornim un Tarzāna parkam ir izveidots jauns tūrisma un izklaides objekts – Jūrmalas tīklu parks!

Kuģītis “Balta kaza” uzsāk sezonu

15. maijā kuģītis “Balta kaza” Skrīveros uzsācis savu piekto sezonu.