Ogres novads izgreznots Lieldienām

Foto autors : Voldemārs Stāvusis

28.03.2024.

Gatavojoties svētkiem, Ogres novada pilsētās uzstādītas krāsainas Lieldienu dekorācijas, radot prieka un svētku sajūtu.

Ogrē

Ogres būvvaldes pilsētvides mākslinieciskais vadītājs Dāvids Zaķis informē, ka šogad Ogres pilsētu rotā jauni, īpaši Ogres novadam veidoti Lieldienu zaķi. Balto un stalto zaķu kompozīcijas ar olām var aplūkot pilsētas skvērā, Kalna prospekta rotācijas aplī, kā arī Mālkalnes un Ausekļa prospekta krustojumā. Skaistas Lieldienu fotogrāfijas var uzņemt Ogres pilsētas skvērā, kur svētkos sveic viens no Lieldienu zaķiem un kokos iekarinātas mazāka izmēra krāsainas oliņas. 

Daudzviet pilsētā arī šogad ir izvietotas Lieldienu dekorācijas ar plaši zināmo Vilhelma Purvīša koncepciju. Ar mākslinieka zināmāko gleznu motīviem izgreznotas olas atrodamas un apskatāmas uz Brīvības ielas, Brīvības un Tīnūžu ielas krustojumā, Mālkalnes prospektā, pie Ogres novada Kultūras centra un citviet pilsētā.

Gaidot Lieldienas, pilsētas centrā ir uzstādītas šūpoles, jo, kā vēsta ticējums, Lieldienās daudz jāšūpojas, tad visu gadu nenāks miegs un vasarā odi nekodīs!

Ogres novada Tūrisma informācijas centrs izveidojis kartes ar Lieldienu rotājumiem un pastaigu maršrutiem visās četrās Ogres novada pilsētās. Ogrē pieejams 5 km garš maršruts - karti lejuplādē šeit
 

Foto autors : Voldemārs Stāvusis

Lielvārdē

Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Žvīgurs informē, ka Lieldienu svētku ietvaros pilsētas centrā, Rembates parkā, Lāčplēsī, Avotu un Lauktehnikas rajonā ir izvietoti zaķi, putni un mākslinieciski apgleznotas olas, kurās ir akcentētas Lielvārdes vērtības – eposs “Lāčplēsis”, Edgara Kauliņa ābeļdārzs, Daugavas ainavas un Lielvārdes josta.
Lielvārdē pieejams 8 km pastaigu maršruts - karti lejuplādē šeit!
 

Foto: Ogres novada pašvaldība

Ikšķilē

Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes vadītāja Aiva Ormane atklāj, ka Ikšķilē svētku noskaņu rada spriganie un košie zaķi un to sanestās olas. Tās izvietotas pie pagasta pārvaldes ēkas, Centra laukumā, pludmalē un atrodamas līdz pat Tīnūžiem. Olu zīmējumos attēloti Lieldienu motīvi, Ikšķiles apbūve un Ikšķiles vērtības – Ikšķiles jostas zīmējumi, Daugavas ainavas, Svētā Meinarda sala, kā arī kristīgās vērtības. Savukārt uz Tīnūžu pagastā izvietotajām apgleznotajām olām attēlota Juglas upe un Tīnūžu kultūras mantojuma simbolu zīmējumi. Lai apskatītu rotājumus, aicinām doties 5 km pastaigā pa Ikšķili - karti lejuplādē šeit!
 

Foto: Ogres novada pašvaldība

Ķegumā

Ķeguma Tautas nama vadītāja Dace Māliņa informē, ka svētku zaķi un olas izvietoti pie Ķeguma bibliotēkas un Ķeguma pilsētas pārvaldes ēkas, kā arī Ķeguma parkā. Lieldienu laikā būs iespēja arī izšūpoties vairākās pilsētā uzstādītajās šūpolēs – Ķeguma parkā, pie tautas nama un Ķeguma vidusskolas. Nelielus koka Lieldienu zaķus var sastapt viscaur pilsētā. Ķegumā pieejams 3,8 km maršruts Lieldienu rotājumu apskatei - karti lejuplādē šeit!
 

Jau no 28. marta visā Ogres novadā norisināsies dažādi Lieldienu pasākumi ar rotaļām, olu kaujām, tirdziņiem, koncertiem, radošajām darbnīcām, sportiskajām aktivitātēm un daudz ko citu! Informācija par pasākumiem šeit.

Lieldienu dekorācijas var apskatīt līdz 21. aprīlim, kad tiks izvietotas jaunas dekorācijas par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkiem.

Informāciju sagatavoja Ogres novada pašvaldība