Ogres novada skolēni vilcienā drīkst braukt bez maksas

02.05.2024

AS “Pasažieru vilciens” ir noslēgusi līgumu ar Ogres novada pašvaldību par iespēju Ogres novada skolēniem no 2024. gada 2. maija saņemt pašvaldības apmaksātus braucienus vilcienā no dzīvesvietas līdz mācību iestādei un atpakaļ novada teritorijā starp pieturām “Ikšķile” un “Jumprava”, uzrādot Ogres novada skolēna karti.

Skolēni pašvaldības apmaksātās biļetes var saņemt biļešu kasēs dzelzceļa stacijās, uzrādot Ogres novada skolēna karti, kas marķēta ar hologrāfisko uzlīmi “NOVADS” vai “PILSĒTA/NOVADS”. Tā jāuzrāda arī konduktoram kontrolierim vilcienā, lai, pārbaudot biļeti, konduktors kontrolieris varētu pārliecināties, vai Ogres novada skolēna kartes uzrādītājs ir tajā norādītais skolēns.

Ārpus kases darba laika biļeti izsniedz konduktors kontrolieris vilcienā. Pie konduktora kontroliera biļeti var saņemt arī tie skolēni, kuri vilcienā iekāpj pieturvietā, kur nav vilciena biļešu kases ("Jaunogre", “Pārogre”, “Ciemupe”, "Ķegums", "Kaibala" un “Jumprava”).

Braukšanas maksas atvieglojums neattiecas uz bagāžas biļeti un braucieniem nedēļas nogalēs, valsts noteiktajās svētku dienās un skolēnu brīvlaikā.