Februārī būtiski palielinājusies vilciena pasažieru pārvadājumu precizitāte

04.03.2024

Februārī, salīdzinot ar šī gada janvāri, būtiski palielinājusies pasažieru pārvadājumu precizitāte jeb rādītājs, cik reisu izpildīti atbilstoši vilcienu kustības grafikam. Šī gada janvārī vilcienu precizitāte bija 91,67%, bet februārī – 98,56%, kas pat nedaudz pārsniedz 2023. gada kopējo vilcienu precizitāti, kas bija 98,36%.

2024. gada februārī “Vivi” vilcienos kopumā braukuši 1 302 409 pasažieri, kas ir par 141 200 pasažieriem jeb 12% vairāk nekā 2023. gada februārī, kad vilcienu kā pārvietošanās līdzekli izvēlējās 1 161 209 pasažieri.

Salīdzinot ar pērnā gada decembri un šī gada sākumu, kad saskārāmies ar jauno elektrovilcienu radītiem būtiskiem izaicinājumiem pasažieru pārvadājumu precizitātes nodrošināšanā, šobrīd situācija ar reisu izpildi atbilstoši vilcienu kustības grafikam ir ievērojami uzlabojusies. Dati rāda, ka būtībā esam atgriezušies iepriekšējo gadu līmenī, kad mūsu pakalpojumu punktualitāte vienmēr bija ļoti tuvu 99%. Pateicoties mūsu risku mazināšanas plāna ieviešanai un ciešajai sadarbībai ar “Škoda Vagonka”, esam spējuši atjaunot pasažieriem uzticamus un paredzamus pārvadājumu pakalpojumus. 

Mūsu vilcienu precizitāte jau ikgadēji ir visaugstākā starp visām Eiropas savienības valstīm, kur vilcienu reisi tiek vidēji izpildīti ar 88% punktualitāti.

Pasažieru skaits, kas izvēlas pārvietoties ar vilcienu, gadu no gada pieaug. Tas ir saistīts ne tikai ar nodrošināto pakalpojuma pieejamību un ērtumu, bet arī ar sniegtā servisa kvalitāti un vilcienu modernizāciju. Ja paraugāmies statistikas datos, tad 2023. gadā savos vilcienos kopumā pārvadājām 17 087 000 pasažieru, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš. Tas ir ievērojams pieaugums, kas gan priecē, gan vienlaikus uzliek lielu atbildību. Tāpēc arī atlikušos elektrovilcienus, kurus ražotājs “Škoda Vagonga” vēl nav piegādājis, pēc to saņemšanas ieviesīsim apritē piesardzīgi un pakāpeniski, iepriekš pārliecinoties par to uzticamību dinamisko pārbaužu braucienos bez pasažieriem.