Janvārī vilcienos braukuši ~64 000 pasažieru vairāk nekā pērn

08.02.2024

2024. gada janvārī mūsu vilcienu pasažieru skaits ir sasniedzis 1,26 miljonus pasažieru – tas ir teju par 64 000 pasažieru jeb 5% vairāk nekā pērn janvārī, kad vilcienu savām gaitām izvēlējās 1,19 miljoni pasažieru.

Savukārt vilcienu precizitāte jeb rādītājs, kas apliecina, cik reisu ir izpildīti atbilstoši vilcienu kustības grafikam, 2024. gada janvārī bija 91,7%. Pērn vilcienu precizitāte bija 98,3%.

Kaut arī pašreizējā vilcienu precizitāte joprojām pārsniedz vidējo rādītāju Eiropas Savienībā 88%, tas nav precizitātes rādītājs, kuru līdz šim esam nodrošinājuši pasažieriem un kuru tiecamies atgūt. Pašlaik pakalpojuma stabilitātei esam spēruši vairākus soļus.  Īstermiņā tas nozīmē izmaiņas grafikā līdz brīdim, kad “Škoda Vagonka” garantēs, ka uzņēmuma ražotie vilcieni darbojas bez defektiem. Jaunos vilcienus laižam satiksmē piesardzīgāk, plānojam jauno vilcienu kustību maršrutos, kur ir divi sliežu ceļi, kā arī izmantojam vecos vilcienus.

Strādājam atbilstoši jauno elektrovilcienu ekspluatācijas risku mazināšanas plānam, kas paredz: jaunie vilcieni iespējami mazāk kursē pa dzelzceļa vienceļa līnijām; gatavībā tiek turēta vilcienu rezerve gadījumam, kad jāpārved pasažieri; jaunie elektrovilcieni, kas pašlaik nekursē un kuriem notiek defektu novēršana, pēc tās satiksmē atgriezīsies kopā ar “Škoda Vagonka” inženieri; samazināts iepriekš palielināto reisu skaits elektrificētajās dzelzceļa līnijās, samazinot reisu skaitu, un izvēlēti tādi, kuriem ne ilgāk kā 30 minūšu laikā pirms un pēc pieejams cits reiss. Uzlabota pasažieru apziņošanas kārtība vilcienu kavējumu gadījumos.

Tie, kuri ir braukuši jaunajā vilcienā, novērtē gan klusāku gaitu, gan patīkamāku vidi. Tāpēc esam pārliecināti, ka pēc tam, kad “Škoda Vagona” novērsīs tehniskās problēmas un varēsim jaunos vilcienus pilnībā ieviest kustībā, un “Vivi” atjaunos līdzšinējo precizitāti, pārvietošanās ar vilcienu kļūs vēl pieprasītāka. Strādāsim, lai atjaunojas pasažieru lojalitāte. Pagājušā gada pasažieru aptaujas dati rāda, ka 88% respondentu bija apmierināti ar vilcienu satiksmi Latvijā, turklāt šis rādītājs par 19 procentpunktiem pārsniedza kopējos pasažieru pārvadātāju nozares rādītājus.