No 6. decembra jūrmalniekiem – bezmaksas braucieni vilcienā

06.12.2023

No 6. decembra Jūrmalā deklarētie iedzīvotāji ar derīgu Jūrmalas iedzīvotāja karti var sākt izmantot bezmaksas braucienus ar vilcienu jebkurā maršrutā dzelzceļa posmā Ķemeri–Rīga.

Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem, kuriem ir noformēta Jūrmalas iedzīvotāja karte vai Jūrmalas skolēna apliecība, ir pieejamas 2 bezmaksas biļetes dienā.

Pirms katra brauciena ir jānoformē bezmaksas biļete, noformēt vilcienā to nevarēs. Bezmaksas biļeti var noformēt vai nu elektroniski mūsu tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē "Vivi Latvija", vai Jūrmalas dzelzceļa staciju kasēs. Lai noformētu biļeti elektroniski, ir jāizveido personīgais konts tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē un sadaļā "Papildu iespējas" jāievada Jūrmalas iedzīvotāja kartes/skolēna apliecības numurs un personas kods bez domuzīmes.

Bezmaksas biļete vilcienā ir obligāti jāreģistrē pie konduktora kontroliera – ja trīs reizes pēc kārtas tas netiks izdarīts, bezmaksas braucieni tiks bloķēti uz 120 dienām.

Lai izmantotu bezmaksas braucienus, dzīvesvietai Jūrmalā jābūt deklarētai esošā gada 1. janvāra plkst.00.00. Ja 2023. gadā dzīvesvieta nav deklarēta Jūrmalā, tad, lai brauktu vilcienā bez maksas 2024. gadā, deklarēšanās Jūrmalā jāveic līdz 2023. gada 31. decembra dienas beigām, un tādā gadījumā bezmaksas braucienus varēs izmantot no 7. janvāra. 

Jūrmala ir pirmā un vienīgā pilsēta Latvijā, kas mērķtiecīgi virzās uz videi draudzīgāku un ērtu pārvietošanās iespēju nodrošināšanu saviem iedzīvotājiem. Kopš 2018. gada Jūrmalas iedzīvotājiem braukšana pilsētas autobusos ir bez maksas, un turpmāk arī divi braucieni dienā ar vilcienu jūrmalniekiem būs pieejami bez maksas. Tas ir pašvaldības mērķtiecīgs solis gan uzlabot iedzīvotāju mobilitātes iespējas, gan arī rūpēs par vidi veicināt videi draudzīgāka transporta izmantošanu, samazināt autotransporta satiksmes intensitāti. 

Biežāk uzdotos jautājumus un atbildes par bezmaksas braucieniem lasiet šeit

Par projektu

“Jūrmalas pašvaldības prioritāte ir nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvu un ērtu dzīves vidi. Tīra, no pārlieku lielas satiksmes brīva pilsētas vide, ātra un ērta pārvietošanās gan pilsētas robežās, gan nokļūšana galvaspilsētā ir svarīgs aspekts labai dzīves kvalitātei. Jūrmalai kā vienīgajai kūrortpilsētai Latvijā īpaši būtiski ir rūpēties arī par vides aizsardzību,” uzsver Rita Sproģe, Jūrmalas domes priekšsēdētāja. “Valsts līmenī dzelzceļš ir noteikts kā transporta sistēmas mugurkauls, un ar bezmaksas braucienu vilcienā ieviešanu Jūrmala arī veicinās valsts stratēģijas īstenošanu videi draudzīgāka transporta izmantošanā. Sadarbībā ar AS “Pasažieru vilciens” esam paveikuši lielu un sarežģītu darbu sistēmas izstrādē un ieviešanā, ceru, ka paveiktais kalpos par piemēru arī citām pilsētām.” 

Šī sadarbība ir apliecinājums paveiktajam darbam, lai attīstītu risinājumus Jūrmalas pašvaldībai un palīdzētu samazināt administratīvo slogu tās apmaksātu braucienu nodrošināšanā. Esam gandarīti redzēt, ka vilcienu kā ērtu, drošu un videi draudzīgu transportu arvien vairāk izvēlas ne vien indivīdu, uzņēmumu, bet arī pašvaldību līmenī, apmaksājot braucienus ne tikai atsevišķām iedzīvotāju grupām, bet arī tik plaši kā visiem Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem. Ticam, ka šis virknei jūrmalnieku būs pamudinājums arvien biežāk to izvēlēties savām gaitām,” norāda Rodžers Jānis Grigulis, AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs.