Latgales Pārgājienu dienas 2024

Arī šogad norisinās jau par tradīciju kļuvušais pārgājienu cikls “Latgales Pārgājienu dienas”, ko rīko Latgales Tūrisma asociācija, sadarbojoties ar reģiona tūrisma centriem. Nokļūšanai pārgājienu sākumpunktos aicinām izmantot dabai draudzīgu un ērtu transportlīdzekli – vilcienu.

Dabā iešanas un izzināšanas cikls šogad iesākās 5. maijā, un līdz pat 6. oktobrim ikvienam ir iespēja doties 10 atšķirīgos, aizraujošos un gleznainos maršrutos, kas pamatā ved pa vienu no Latvijas gartakām – Latgales “Ezertaku”.

Dabā marķētā, kā bezgalības zīme shematiski veidotā Latgales “Ezertaka” ir kilometros dāsnākā Latvijas gartaka. Tās kopējais garums ir 1107 kilometri, un dabas izzinātājus tā ved skaistā piedzīvojumā gar 134 ezeriem un citām ūdenstilpnēm. Šī gada pirmais cikla pārgājiens notika 5. maijā Rēzeknes novadā. 23 kilometrus garais maršruts Teirumnīku purva taka–Nagļi–Ornicāni–Jaunviļāni izdevās lielisks un enerģijas piepildīts, pulcējot plašu dalībnieku pulku.

Nākamie dabas baudīšanas pārgājieni, kuriem vari pieteikties:

26. maijā Balvu novads. Viļaka—Tepenīca—Mitrakalns; 17 km
1. jūnijā Līvānu novads. Jersika—Iesalnieku ezers—Līvāni; 21 km
15. jūnijā Rēzekne un Rēzeknes novads. Sarkaņi—Adamovas ezers—Rēzekne; 26 km  
14. jūlijā Rēzeknes novads. Kaunata—Jaunsloboda—Pārtovas ezers—Lielais Liepu kalns—Keramikas darbnīca “Akmenīši”—Kaunata; 31 km
20. jūlijā Preiļu novads. Jasmuiža—Grāfu Borhu pils; 18 km
10. augustā   Daugavpils un Augšdaugavas novads. Lielais Stropu ezers—Sventes tilts; 21 km
18. augustā Augšdaugavas novads. Dviete—Dvietes paliena—Boukusola—Dukaļski—Dviete; 27km
28. septembrī               Balvu un Ludzas novadi. Baltinava—Nūmierņa; 20 km
6. oktobrī Krāslavas novads. Apkārt Geraņimovas Ilzas ezeram; 22 km.


Informācijai par pieteikšanos seko līdzi Latgales Tūrisma asociācijas vai Ezertakas Facebook kontā.

Tāpat kā pērn, arī šogad katrā pārgājienā dalībnieki varēs iegūt personalizētu medaļu, savukārt kā jaunums šogad būs pieejams drukāts materiāls – pārgājienu pase. Izejot vismaz 8 pārgājienu cikla maršrutus, “Latgales Pārgājienu dienu” noslēgumā oktobrī būs iespēja pretendēt uz kādu no trim Latgales labumu balvām.

Apceļo Latviju un dodies dabā, izmantojot drošu un ilgtspējīgu transportu – vilcienu!