Maršruti

Skolēnu brīvlaiks Saulkrastos, Cēsīs, Jelgavā un Daugavpilī

Izbaudi svētku gaisotni Ogres novadā!

Ogres novadā svētku noskaņu šogad rada jauni, krāšņi rotājumi. Ogrē un novada pilsētās, kas ērti sasniedzamas ar vilcienu, ir izvietoti gan jaunie rotājumi, gan Ziemassvētku eglītes.

Uz Liepāju pēc jūras, vēja un mūzikas

Vēju pilsēta, kas ir ērti iekārtojusies starp jūru un ezeru. Varen šarmanta ar tās bagātīgām kultūras un mākslas tradīcijām. Tūristu iecienīta ne vien vasarā, bet arī citos gadalaikos, tā vilina ar neparastiem dabas skatiem un plašu izklaižu piedāvājumu. No klasiskās mūzikas koncertiem majestātiskajā koncertzālē "Lielais Dzintars" un Latvijas senākā teātra -Liepājas teātra- izrādēm līdz jautrām ballītēm un grandiozam pludmales festivālam. To visu un vēl vairāk var piedzīvot Liepājā.

Dodies "Ziedu ceļos"!

Latvijas skaistākie ziedošo kolekciju dārzi aicina doties ziedu ceļos. Pa ceļiem, takām un taciņām šajā pavasarī un vasarā sauc ziedošie Dobeles ceriņi, LU Babītes rododendri, LVM Kalsnavas arborētuma peoniju dārzs un Rundāles pils rožu burvība.

Latgales Pārgājienu dienas no 20. maija līdz 1. oktobrim

Jau pagājušajā gadā Latgalē tika pabeigta Garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana, un pašlaik katram interesentam jebkurā laikā ir iespēja doties pastaigās pa Latgali apmēram 1107 km garumā, sekojot balti-zaļi-baltām norādēm uz dabas objektiem un ceļa zīmēm. Savukārt šogad pārgājienu entuziasti tiek aicināti iesaistīties aizraujošā piedzīvojumā – Latgales Pārgājienu dienas – astoņi pārgājieni astoņās vietās Latgales reģionā.

Iesaka pasažieri - TOP 5 brīvdienu galamērķi

Šovasar Latviju grasās apceļot trešdaļa iedzīvotāju, liecina SKDS aptaujas dati. Arī mūsu pasažieri šī gada februārī veiktajā aptaujā "Pasažieru vilciens" Facebook kontā dalījās ar interesantiem objektiem un vietām Latvijā, ko gribētu apmeklēt, izmantojot vilcienu satiksmi. Esam apkopojuši TOP 5  galamērķu, ko iesaka mūsu pasažieri.

Tavas skaistākās brīvdienas saullēktu pusē - Ludzā

Vai vēlies uzzināt, kā garšo īsts latgaļu ēdiens, vērot krāšņu kultūrvidi un skaistus dabas skatus? Tad dodies uz senāko Latvijas pilsētu – Ludzu! Šo ezeriem un mežiem bagāto vietu Baltijas latgaļu ciltis dzīvošanai izvēlējās jau pirmajā gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. Starp Mazo un Lielo Ludzas ezeru tika uzcelta latgaļu koka pils, tai apkārt sāka augt darbīga un turīga pilsētiņa, kuru pēcāk nodēvēja pils ķēniņa meitas Lūcijas vārdā par Ludzu. Aizraujošos stāstos pa kolorīto pilsētiņu tevi aizvedīs audiogids, kurš būs tavs uzticams sabiedrotais pastaigā pa Ludzas vecpilsētu. Tevi apburs 19. gs. koka apbūve, šaurās ieliņas un Senais tirgus laukums, kurā savulaik ritēja īsta tirgus rosība. Vērot skaistāko pilsētas panorāmu varēsi no pilskalna, kurā ir izvietotas Ludzas viduslaiku pilsdrupas. 1399. gadā vācu krustneši te uzcēla varenu pili – trīsstāvīgu mūra celtni ar 6 torņiem, 3 vārtiem un 2 priekšpilīm. Lai arī pils mūri saglabājušies tikai daļēji, tie joprojām pārsteidz ar savu varenību.

Tavas skaistākās brīvdienas saullēktu pusē - Zilupē

Latgales mazā "Cinevilla" ar lauku apkaimes ainavu, neskartu dabu un senatnīgām mājām, tāda ir Zilupe - sakopta mazpilsēta Latvijas galējo austrumu pierobežā, kuru tik ļoti iecienījuši kino režisori, uzņemot te dažādu žanru filmas. Viena no jaunākajām te uzņemtajām pašmāju filmām ir režisora Viestura Kairiša “Melānijas hronika”.

Ogrē izveidota orientēšanās spēle par godu pilsētas 95. dzimšanas dienai

Par godu Ogres pilsētas dzimšanas dienai, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs izveidojis orientēšanās spēli “Ogrei 95”. Ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties pilsētvides spēlē. Tā piemērota visiem, kas vēlas izkustēties svaigā gaisā, veicot vismaz 10 tūkstošus soļu. Spēle piemērota komandām 2-5 cilvēku sastāvā, arī ģimenēm ar bērniem. Dalība – bez maksas.

Ekskursijā uz muzejiem ar vilcienu

Kad ziemas prieki izbaudīti, kājas izkustinātas, slēpojot un pastaigājoties pa dabas takām, bet sirds kāro pēc kā interesanta, tad īstais laiks organizēt sev nelielu kultūrprogrammu.

Iesāc gadu ar aktīvu atpūtu

Jauns gads – jauns sākums. Tas ir laiks, kad apņemamies piekopt aktīvāku un veselīgāku dzīvesveidu, vairāk ceļot un baudīt kopā būšanu ar ģimeni un draugiem. Esam apkopojuši idejas, kas lieliski saskan ar Jaungada mērķiem un motivēs tos īstenot, nevis pamest novārtā jau gada pirmajās nedēļās. Izkustēties veselības maršrutos, piedalīties jaunā aktivitātē "Ziemas pastaiga" Jelgavā vai doties pārgājienu maršrutā "Nepieradinātā Salaspils" - izvēle ir tavā ziņā. Fiziskas aktivitātes ne vien veicinās pozitīvas emocijas, bet arī uzlabos miegu un palīdzēs mazināt ikdienas stresu.

Orientēšanas spēle pa Bulduriem “Staigājam – izzinām. Arhitektūra”

No 27. decembra līdz 7. janvārim aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti iepazīt Jūrmalai raksturīgo arhitektūru un dažādo laikmetu ietekmi uz pilsētvides stilistiku, izstaigājot jaunu orientēšanās spēles “Staigājam – izzinām. Arhitektūra” maršrutu Bulduros.

Pieci galamērķi sniegotām pastaigām

Kā izrauties no ikdienas rutīnas un rūpēm? Pavisam vienkārši – jādodas dabā! Un nav nozīmes, vai izvēlēsies pastaigu meža ielokā vai gar jūru, pozitīvas emocijas un jauna enerģijas deva garantēta. Aicinām izkustināt kājas, atpūtināt prātu un iepazīt pastaigu vietas, kuras ir vērts apmeklēt šajās ziemīgajās dienās.

Dāvana kā piedzīvojums – Zemgales piedāvājums Ziemassvētkiem

Vislielākā dāvana gan ikdienā, gan svētkos mums ir būšana kopā ar sev tuvajiem un mīļajiem. Tieši tādus – sirdssiltus un mīlestības pilnus – svētkus novēl arī Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām!

Izzini vēsturi un svini svētkus Zemgalē!

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām tūrisma informatīvajā kampaņā “Zemgale aicina!” piedāvā ikvienam uz Latvijas vēsturi un valstiskuma veidošanos paraudzīties no cita skatpunkta – gan atklājot sev gluži reālo Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” pasauli, gan iepazīstot nacionālo partizānu kādreizējo ikdienu vai varbūt iemūžinot sevi “Laika rata” spoguļu pašbildēs. Arī svētkiem Zemgales novadi gatavojas īpaši. Tāpēc noteikti vērts pievērst uzmanību gan vēl neiepazītām vietām, gan sarīkojumiem un radošajām darbnīcām, kas ļaus šos svētku mēnešus padarīt citādus, izzinot ko jaunu un piedzīvojot skaistus mirkļus, vienalga, vai izvēlēsieties ar vilcienu nokļūt Aizkraukles, Dobeles, Jēkabpils vai Jelgavas pusē!

Alternatīvs zelta rudens piedzīvojums - Koknese

Izložņāt pilsdrupas, pastūrēt kuģīti un gardi paēst mini izbraucienā ar velo un vilcienu uz Koknesi

Orientēšanās spēle Jūrmalā "Staigājam - izzinām. Arhitektūra"

No 25. oktobra Jūrmalā pieejama jauna orientēšanās spēle "Staigājam – izzinām. Arhitektūra".

Zemgalē pat miegs ir piedzīvojums

Pēc karstās vasaras drēgnie rudens vakari tā vien aicina saritināties zem segas un ļauties sapņu vilinājumam, taču tas nebūt nenozīmē, ka jāatsakās no jaunas pieredzes. Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām tūrisma informatīvajā kampaņā “Zemgale aicina!” kā piedzīvojumu piedāvā izbaudīt arī... gulēšanu!

Kā skolēniem aizraujoši pavadīt laiku Jelgavas pilsētā un novadā

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ir sagatavojis skolēniem rudens ceļvedi ar idejām, kā aizraujoši pavadīt dienu ar klasi Jelgavā un Jelgavas novadā.

Zemgale gardēžiem

“Blondā grēka” valdzinājums, dažādi ogu un augļu vīni, īstas mājas tortes un veselīgi čiekuru, cūku pupu našķi. Jeb īsāk sakot – senu tradīciju un modernā apvienojums ir tas, ko šajā sezonā pilnīgi no jauna jums atklās Zemgale!

Valmieras novada Tūrisma akcija konTŪRE

Kā lauzta līnija ezera krastā, kā logu apveids ēkas sienā, kā rokās sadevušos cilvēku tēls – kontūras spēlējas ar gaismām, ēnām un ceļotāja prātu, tās aicina piedzīvojumu meklētāju atrast, izpētīt, uzminēt, tās mudina uz jaunām ceļojumu dēkām. No 6. augusta līdz 31. oktobrim Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina apceļot Valmieras novadu, piedaloties pavisam īpašā tūrisma akcijā “konTŪRE”.

Velomaršruti Zemgales iepazīšanai

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām īsteno tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!” un vasaras siltajā laikā mudina iepazīt ainaviskākās apkārtnes vietas, izmantojot aktīvās atpūtas iespējas.

Pārgājienu cikla “Izkusties un iepazīsti!” maršruts pa Kalnciemu

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina brīvo laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties vienas dienas pārgājienos Jelgavā un apkārtnē, reizē iepazīstot vietējās dabas vērtības un vēsturi. Vasaras garumā katru mēnesi tīmekļa vietnē JRTC publicē vienu pārgājiena maršrutu Jelgavā un Jelgavas novadā. Pārgājienu maršruti ceļotājus aicina doties pa mežainiem ainaviskiem apvidiem, kuros var vērot ūdens mierīgo plūdumu upēs, apskatīt Jelgavas novada muižas un baudīt pastaigas senajos muižu parkos. Pārgājienu maršruti bez maksas ir pieejami lietotnēs STRAVA un googlemaps.

Vikingu cienīgs gars, lielais sams un ekstrēmi piedzīvojumi Zemgalē

Kas varētu svelmes laikā palīdzēt? Varbūt izbrauciens ar “Balto kazu”, lidojums ar slotu vai labirinta izstaigāšana koka kājām. Vai slēpņu medības un orientēšanās poligonā, izbrauciens ar SUP dēli vai kartingu, tikšana pāri šķēršļiem tīklu parkā vai izjāde ar zirgu.

“Izkusties un iepazīsti!” trešais maršruts - Ozolnieki

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina brīvo laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties vienas dienas pārgājienos Jelgavā un apkārtnē, reizē iepazīstot vietējās dabas vērtības un vēsturi. Līdz 1. augustam katru mēnesi tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv JRTC publicē vienu pārgājiena maršrutu Jelgavā un Jelgavas novadā. Pārgājienu maršruti ceļotājus vedīs pa mežainiem ainaviskiem apvidiem, kuros varēs vērot ūdens mierīgo plūdumu upēs un meža strautos, apskatīt Jelgavas novada muižas un baudīt pastaigas senajos muižu parkos. Pārgājienu maršruti bez maksas ir pieejami aplikācijās STRAVA un googlemaps.

Velopiedzīvojums EXIT RĪGA ripo – tavs šīsvasaras izaicinājums

Izbaudi Velopiedzīvojumu “EXIT RĪGA ripo” un apceļo Pierīgu ar vilcienu un velosipēdu!

Pārgājienu maršrutu cikls “Izkusties un iepazīsti!” Jelgavā

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties vienas dienas pārgājienos Jelgavā un apkārtnē, iepazīstot vietējās dabas vērtības un vēsturi. No 1. maija līdz 1. augustam katru mēnesi tīmekļvietnē www.visit.jelgava.lv tiks publicēts viens pārgājiena maršruts Jelgavā un Jelgavas novadā.

Astotnieka formas pastaigu maršruts pa Jelgavu

Atzīmējot Starptautisko Sieviešu dienu, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ir sagatavojis pastaigu maršrutu, kas kartē iezīmē Sieviešu dienas datumu - astoņnieku -, un aicina no 1. līdz 8. martam doties pastaigā pa Jelgavu, izzināt tās vēsturi un aizpildīt tematisku krustvārdu mīklu.

Romantiska orientēšanās spēle "Kūrorta romantika Bulduros"

Mīlestības mēnesī ikviens ir aicināts sev piemērotā laikā doties aizraujošā pastaigā pa Jūrmalas apkaimi - Bulduriem, meklējot ierastā vidē romantiskas detaļas: veiksmes simbolus, mīlestības zīmes, fasādes dekorus.

Dodies leģendu un stāstu maršrutā pa Jelgavu “Zināmais nezināmajā”

No 8. februāra Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina ikvienu doties aptuveni 6 km garā, aizraujošā ceļojumā pa Jelgavu, 12 apskates objektos atklājot senus stāstus un nedzirdētas leģendas.

Ogres lampiņas mirdzēs līdz pat 14. februārim

Lai gan gada nogales svētki jau aiz muguras, Ogrē turpina mirdzēt lampiņu tūkstoši, kas silda un ielīksmo cilvēku sirdis.

Ar vilcienu uz Gulbeni arī ziemā

Aicinām izmantot iespēju un nedēļas nogalē ar vilcienu doties piedzīvot ziemu Gulbenē!

Ziemassvētku noskaņu maršruts “Lampiņu dancis Jelgavā”

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) pilsētas svētku rotās tērptās vietas apkopojis gaišā pastaigu maršrutā “Lampiņu dancis Jelgavā”. 

Krāslavas novads – vieta, kur iepukstas Latvijas sirds

Kopš 2020. gada decembra vilciena maršrutu esam pagarinājuši līdz Krāslavai, savukārt no 2021. gada 16. decembra – līdz pat Indrai. Ja Krāslavu vilciens sasniedz un atstāj katru dienu, tad uz Indru tas brauc no ceturtdienas līdz sestdienai.

Rēzekne neapstājas - vilciens apstājas Rēzeknē

No 2021. gada 12. decembra Rēzeknē vilciens piestās biežāk. Un kāpēc gan to neizmantot, lai krāšņo pilsētu izbaudītu uz baltā sniega fona?!

Interaktīva pastaiga “Iedvesmojies Jelgavā!”

Viens no trim maršrutiem “Iedvesmojies Jelgavā!” ceļotājiem pieejams no 11. novembra. Maršruts paredzēts ģimenēm un individuālajiem tūristiem. Tas ir vieglas grūtības pakāpes, tomēr jāņem vērā, ka tūres distance ir gandrīz 2 reizes lielāka nekā iepriekšējos maršrutos un sastāda apmēram 11 kilometrus.

Interaktīvas pastaigas Jelgavā

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina brīvo laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties pastaigās un iepazīstot pilsētas vēsturi.

Ainavisks velo maršruts Daugavpils-Krāslava

Jau gandrīz gadu pasažieru vilciens kursē ne tikai līdz Daugavpilij, bet arī līdz Krāslavai. Bet līdz Krāslavai varat aizbraukt arī ar velosipēdu, lai izbaudītu krāšņo, rudenīgo Latgales ainavu. Un nav jāuztraucas par to, kurā pieturā vai pilsētā paliek auto - var braukt ar velosipēdu no vienas dzelzceļa stacijas uz otru, kāpt vilcienā un doties uz savu galamērķi.

Idejas rudens baudīšanai Jelgavā un apkārtnē

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ir apkopojis idejas zelta rudens baudīšanai un nesteidzīgai atpūtai Jelgavas pusē.

Valmieras novadā izveidota īpaša tūrisma akcija “Savējo stāsti”

Sadzirdēt, saklausīt un sajust savas zemes Latvijas īpašo skanējumu vietējo cilvēku stāstos – ar šādu aicinājumu Valmieras novadā no 5. augusta līdz 31. oktobrim norisinās īpaša tūrisma akcija “Savējo stāsti”.   Brīnišķīgas vietas un vidi veidojam mēs paši. Tie ir stāsti par savējiem, par tiem, kuri šeit dzīvo, kuri glabā atmiņas par te piedzīvoto, kuri veido un bagātina vietējo kultūras un tūrisma dzīvi, kuriem acīs deg dzirkstelīte par to, ko viņi ir paveikuši, dara un turpinās darīt. Tie ir sirsnīgi cilvēkstāsti  par dzīvi šeit, atmiņām par piedzīvoto un pārdzīvoto, par smiekliem un asarām, par sirdsdarbu, lepnumu, identitāti un lokālpatriotismu, par pārmaiņām laika griežos.

Tiekamies Tukumā – Rožu pilsētā!

Tiekamies Tukumā! Ar šādu saukli Tukuma pilsēta un novads no jūlija līdz septembrim piedāvā saviem viesiem kultūras, mākslas un aktīvās atpūtas brīvdabas pasākumu ciklu.

Ieplāno savu nākamo vilciena pieturu Zemgalē – Jelgavā!

Katru nedēļas nogali no jūlija līdz septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji saviem apmeklētājiem ir sagatavojuši īpašu programmu, ko īstenos pasākuma cikla “Nākamā pietura Zemgale” ietvaros.

Jūrtaka – maršruts gar jūru Skultes virzienā

Iesildīšanās gājiens uz Carnikavu

Pagarini vilciena brīvdienas līdz Alūksnei

Ceļošana ar vilcienu var būt patiesi romantisks un aizraujošs ceļojuma veids, kā atklāt Latviju un piešķirt brīvdienām īstu piedzīvojuma sajūtu. Turklāt tas ir patiesi ērts ceļošanas veids, jo jums pašiem nav jāvada transports, bet varat nesteidzīgi baudīt daudzveidīgo ainavu aiz loga, kā arī ir vairāk vietas kājām un iespēja ņemt līdz velosipēdu. 

Orientēšanās Jūrmalā – interesanti un izzinoši

Jūrmala ir ne tikai atpūtnieku pie jūras iecienīts galamērķis, bet tajā ir arī daudz vietu un lietu, ko apskatīt un izdarīt!

Ar vilcienu uz Gulbeni katru nedēļas nogali

4. jūnijā uzsākam regulāru vilcienu satiksmi uz Gulbeni. Vilciens no Rīgas uz Gulbeni visu vasaru kursēs piektdienu vakaros, sestdienu rītos un svētdien ap pusdienlaiku, savukārt no Gulbenes tas aties sestdienās no rīta un vakarā un svētdienu pēcpusdienā. Precīzus vilcienu kursēšanas laikus no jebkuras pieturas šajā maršrutā var apskatīt vilcienu kustības grafikā “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē vai mājaslapā.

Noej Santjago ceļa posmu cauri Salaspils novadam

Salaspils ir ērti sasniedzama no abām pusēm – gan no Rīgas, gan no dzelzceļa līnijas otras puses – Aizkraukles, Krustpils, Daugavpils, Rēzeknes, Madonas. Ik dienu Salaspilī piestāj vairāk nekā 50 vilcienu. Ceļā no Rīgas jāpavada vien 25 minūtes.

Romantika ar vilcienu nedēļas nogalēs Cesvainē

No 1. jūnija krāšņās dabas un reljefa apveltīto Cesvaini var sasniegt ar vilcienu piektdienas vakarā, sestdienas rītā vai svētdienas pusdienlaikā virzienā no Rīgas, kā arī sestdienas vakarā vai svētdienas pēcpusdienā atpakaļ Rīgas virzienā. Precīzus vilcienu kursēšanas laikus no jebkuras pieturas šajā maršrutā var apskatīt vilcienu kustības grafikā “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē vai mājaslapā.

Šīsvasaras zaļā pērle braucienā ar vilcienu – Kalsnavas arborētums

Uz un no Madonas vilciens kursē katru dienu – darbadienās tas ir viens vilciens turp un atpakaļ, savukārt brīvdienās abos virzienos kursē divi vilcieni.