Ar vilcienu uz Gulbenes un Madonas novadu

16.02.2024.

Ļaujoties izaicinājumam mainīt paradumus, ir vērts izmēģināt ceļošanu ar vilcienu, kas ļaus atklāt un iepazīt jaunus un interesantus galamērķus Latvijā. 2024. gada tūrisma sezonā ikviens aizrautīgs ceļotājs ir aicināts baudīt īpašas brīvdienu ekskursijas Gulbenes un Madonas novadā, galamērķī nokļūstot ar vilcienu.

Kāpiet vilcienā un, vērojot ainavas aiz loga, dodieties uz Vidzemes ziemeļaustrumiem – uz Gulbeni un uz Madonu un Cesvaini, kur sagaidīs aizrautīgi tūrisma uzņēmēji un objektu saimnieki, ļaujot izbaudīt lielisku atpūtu un izzinot daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu!
 


23. martā, 20. aprīlī, 18. maijā, 8. jūnijā, 20. jūlijā, 17. augustā, 21. septembrī, 19. oktobrī un 2. novembrī vilciena pasažieri ir aicināti baudīt īpašo piedāvājumu Gulbenes novadā.

Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja viesoties izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks”, doties ar Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu – Gulbenes-Alūksnes bānīti – līdz Stāmerienai, kur pēc garšīgām pusdienām atpūtas kompleksa “Sonāte” kafejnīcā varēs baudīt lielisku atmosfēru romantisma pērlē – Stāmerienas pilī. Pēc pils apmeklējuma paredzēts mājīgās siera ražotnes “Pakalnieši” apmeklējums, degustējot un arī iegādājoties garšīgos uzņēmuma sāļos un saldos sierus. Detalizētāka informācija par ekskursiju un pieteikšanos šeit.
 

Foto: Stāmerienas pils


Savukārt 27. aprīlī, 11. maijā, 15. jūnijā, 13. jūlijā, 24. augustā, 14. septembrī, 5. oktobrī vilciena pasažieri būs gaidīti doties ekskursijā uz Madonu un Cesvaini.

Pēc ekskursijas pa Madonu kopā ar vietējo gidu tiks apmeklēta keramiķa Jāņa Seiksta darbnīca un apskatīts Madonas muzejs. Cesvainē būs iespēja doties gidētā ekskursijā pa Cesvaines pilsmuižu un apmeklēt Cesvaines pili, viesoties Vinetas Meisteres izšūto gleznu galerijā un “Smēdes Namā”. Plašāka informācija par ekskursiju un pieteikšanos šeit.

 

Foto: Cesvaines pils

Ekskursijas vilciena pasažieriem abos novados ir ļoti iecienītas, tādēļ ikviens ir aicināts pieteikties tām laikus.

Precīzus vilcienu kursēšanas laikus no jebkuras pieturas maršrutā Rīga–Madona–Gulbene var aplūkot vilcienu kustības grafikā www.vivi.lv un mobilajā lietotnē “Vivi Latvija”.

Ekskursiju piedāvājumu vilciena pasažieriem organizē Gulbenes un Madonas novada pašvaldību tūrisma speciālisti.