Pasākumi

Liepājas restorānu nedēļa

Liepājas restorānu nedēļa norisināsie no 12. līdz 21. aprīlim un tajā piedalīsies 23 dažādi Liepājas ēdināšanas uzņēmumi.

Jelgava un Jelgavas novads aicina nogaršot pavasari

No 10. līdz 16. aprīlim Jelgavā un tās apkārtnē norisināsies gardēžu svētki “baudĒŠANA Jelgavas pusē”.

Pavasara saulgriežu svinēšana Jelgavas Vecpilsētā

Atzīmējot pavasara atnākšanu, 24. martā no pulksten 12 līdz 15 ģimenes ar bērniem ir aicinātas uz Dzīvesziņas un arodu sētu Jelgavā, Vecpilsētas ielā 2, kur būs sarūpētas dažādas aktivitātes lustīgai pavasara saulgriežu svinēšanai.

Uzziedi Jelgavā kopā ar pavasari!

Ar aicinājumu “Uzziedi kopā ar pavasari” Jelgavas reģionālais tūrisma centrs martā mudina piedalīties daudzpusīgās aktivitātēs, lai pavasara sezonu uzsāktu veselīgi, izzinoši un aktīvi.

Otrais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls

No 26. februāra līdz 3. martam norisinās otrais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls, kura ietvaros ar dažādām performancēm, mākslīgā intelekta radīto operu, gaismu instalāciju, virtuālās un papildinātās realitātes darbiem pārsteidz mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Kanādas un Norvēģijas.

Ceļojums Visumā jeb ar vilcienu uz Olaines dzimšanas dienas svinībām

No 20. līdz 24. februārim ar saukli “Vienoti Visumā” Olaine atzīmēs savu 57. dzimšanas dienu, aicinot ikvienu vērot zvaigznes un zinātniskos eksperimentus, ļauties fantāzijām par nākotnes vīzijām un kārtīgi izballēties ķīmijas zvaigžņu un ledus disko.

Jelgavā notiek 25. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls

No 2. līdz 4. februārim Jelgavā notiks 25. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls ar vairāk nekā 60 ledus objektiem.

"Viss būs bietē!" - Sigulda aicina uz sesto "Ziemas garšu svinēšanu"

Šo sestdien, 20. janvārī, Livonijas ordeņa Siguldas pilī no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 norisināsies lielākais gastronomijas festivāls Siguldā “Ziemas garšu svinēšana”.

Ieskandini ziemas saulgriežus Jelgavā, Vecpilsētas ielā!

Dzīvesziņas un arodu sētā 22. decembrī pulksten 16.30 ikviens ir aicināts uz latviskām lustēm, lai kopīgi sagaidītu ziemas saulgriežus.

Jūrmalas Restorānu nedēļa no 27. novembra līdz 3. decembrim

Aiz loga kļūst arvien vēsāks un tumšāks - tā vien gribas ieritināties siltā segā un pabūt mājās. Taču nākamnedēļ ir vērts ieplānot aktīvāku atpūtu un doties ar vilcienu uz Jūrmalu. Jo īpaši tādēļ, ka šajā laikā varēs ne vien izstaigāt šarmantās kūrortpilsētas ieliņas, aizmirst par ikdienas steigu, klausoties jūras šalkoņā, bet arī palutināt sevi ar īsteniem kulinārijas meistardarbiem.

Valmieras Restorānu nedēļa no 10. līdz 20. novembrim

Baudīt krāšņos un vitamīniem bagātos rudens labumus, kas talantīgo šefpavāru rokās pārtop par neaizmirstamu garšu kombināciju, jābrauc uz Valmieru!

Spoku nakts takas Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī

Vai tu jau zini, ko darīt gada spocīgākajā nedēļas nogalē? Ja vien pārāk nebaidies, 27. un 28. oktobrī no plkst. 18.00 līdz 22.00 dodies uz ģimenēm draudzīgajām Spoku nakts takām Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī! Spoku nakts takās tev būs iespēja doties uz ķirbju grebšanas darbnīcu, ļaut raganai ieskatīties tavā nākotnē, piedalīties šausmu dziesmiņu radīšanas meistarklasē, iziet spoku nakts trasi, kurā tevi gaida dažādi uzdevumi, iegādāties ko šausmīgi labu vietējo mājražotāju nakts tirdziņā un vēl daudz ko negaidītu, pagaidām noslēpumā kā zirnekļa tīklā tītu…

Gastrofestivāls un rudens ražas svētki Bulduros

Laikā, kad daba krāsojas dzelteni sārtos toņos, tā vien prasās pēc tik pat košiem un visnotaļ veselīgiem gardumiem. Rudenī, godinot dabu un tās dāvātas veltes, visā Latvija tiek aktīvi rīkoti visdažādākie gadatirgi, lai ikviens varētu sarūpēt sev ko noderīgu.

Jelgava un Jelgavas novads aicina rudeni sagaidīt gardi

No 16. līdz 22.oktobrim Jelgavā un tās apkārtnē notiks izsmalcinātas garšas un noskaņas pasākums “BaudĒšana Jelgavas pusē”. Tā laikā gan vietējie iedzīvotāji, gan viesi varēs baudīt bagātīgās rudens veltes jaunā izpildījumā, iepazīstot Jelgavas un Jelgavas novada kafejnīcu, restorānu un muižu īpašos piedāvājumus.  Ar rudens akcijas palīdzību, pilsētas un novada uzņēmēji vēlas popularizēt maltītes ģimenes un draugu lokā ārpus mājas, kā arī mudināt viesus apmeklēt restorānus ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, iepazīstot jaunas garšas un gūstot jaunu pieredzi.

Miķeļdienas svinības Tukumā, Jēkabpilī, Ogrē un Jelgavā

Ražas laiks rit pilnā sparā, ir ievākti āboli, dzērvenes un brūklenes, bet rudens karalis – ķirbis – lepni gozējas saulītē, priecējot ar savu daili. Daba atvadās no vasaras un sauc pēc Miķeļa - laba un varen bagāta vīra, kam dikti labpatīk līksmas svinības un gardās rudens veltes.

Ar vilcienu uz “Zinātnieku nakts 2023” pasākumiem

Šo piektdien, 29. septembrī, Latvijas augstskolās, universitātēs un zinātniskajos institūtos norisināsies Zinātnieku nakts! Ikgadējs pasākums, kura mērķis ir popularizēt zinātni un tās sasniegumus, arī šogad priecēs ar plašu bezmaksas aktivitāšu programmu visdažādākajās zinātnes nozarēs. Ikviens interesents ir aicināts tikties ar pētniekiem, doties ekskursijās, skatīties šovus, piedalīties eksperimentos un diskusijās. Esam apkopojuši dažus galamērķus, kas ir ērti sasniedzami ar vilcienu. Izvēlies sev tīkamāko un dodies izzināt aizraujošo zinātnes pasauli! Zinātnisko atklājumu demonstrējumi Jelgavā Jelgavā savas durvis apmeklētājiem vērs Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes laboratorijas. Tās pētnieki demonstrēs atklājumus, kas mainījuši mūsu ikdienu. Te varēs spēlēt šahu ar mobilās ierīces palīdzību, apskatīt hibrīdo auditoriju, noskenēt objekta 3D modeli, veikt gaisa kvalitātes mērījumus, iepazīt viedās tehnoloģijas un piedalīties dažādos eksperimentos. Mazākos ciemiņus iepriecinās Dr. Haštags ar bērnu izklaides šovu. Plašāk par aktivitātēm universitātes laboratorijās un to atrašanās vietām lasi šeit.

Jelgava Dzīvesziņas un arodu sētā aicina uz Miķeļdienas rotaļām

30. septembrī Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavā ar Zemgales novadam raksturīgām rotaļām un gardu cienastu tiks atzīmēta Miķeļdiena. Miķeļdiena ir rudens saulgrieži, kas senatnē tika turēti līdzvērtīgā godā ar Ziemassvētkiem, Lieldienām un Jāņiem. Tas ir gada bagātākais laiks, kad rudens raža ir ievākta, visi lauka darbi padarīti, dienas kļūst īsākas, vakari – garāki, iezīmējot vakarēšanas un veļu laiku. Miķeļdienas ieskandināšanu Dzīvesziņas un arodu sētā organizē tautastērpu darinātava un amatnieku darbnīca “Austras raksti” sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru un folkloras kopu “Dimzēns”.

Eiropas kultūras mantojuma dienas no 8. līdz 10. septembrim

No 8. līdz 10. septembrim visā Latvijā tiks atzīmētas Eiropas kultūras mantojuma dienas, kas šogad ir veltītas pieminekļu aizsardzības simtgadei. Tieši pirms 100 gadiem 1923. gadā tika pieņemts Likums par pieminekļu aizsardzību Latvijā un nodibināta Pieminekļu valde. Tāpēc šogad plānots izcelt tos objektus, kuri gadsimta garumā ir vistiešāk saistīti ar kultūras mantojuma aizsardzības sistēmas attīstību. Apmeklētājiem visā Latvijā būs pieejamas vairāk nekā 60 kultūras mantojuma vietas. Daudzas no tām ir ērti sasniedzamas ar vilcienu. Lūk, dažas idejas jūsu galamērķiem: Zvaigžņotās debess valdzinājums Krustpils pilī Ja piektdien, 8. septembrī, sanāks būt Jēkabpils pusē, tad noteikti ir vērts apmeklēt Krustpils pili. Pulksten 12.00 un 13.00 notiks bezmaksas ekskursijas pa pili gida vadībā. Savukārt pulksten 14.00 un 15.00 varēs vērot zvaigžņotās debesis ar virtuālās realitātes 3D brillēm Strūves ģeodēziskā loka ekspozīcijā. Pieteikšanās, zvanot uz tālruni 27008136.

Gada gardākie svētki Jelgavā un jautrība Zilupē un Vecāķos

Ķeram vasaru aiz astes un pošamies ceļā ar vilcienu uz kādu interesantu galamērķi!

Augusta pilnbriedā uz Nēģu svētkiem Carnikavā un Pilsētas svētkiem Ogrē

Vasara lēniem solīšiem jau soļo pretim rudenim, un jāsteidz izbaudīt siltos vakarus un jautras aktivitātes pilsētvidē un brīvā dabā. Ieskaties šīs nedēļas galamērķos un dodies ceļā ar vilcienu! Nēģu svētki Carnikavā Atzīmējot nēģu zvejas sezonas atklāšanu, šo sestdien, 19. augustā, Carnikavā tiks svinēti tradicionālie Nēģu svētki. Kā jau ierasts, pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ne vien nogaršot dažādas ņēģu maltītes, bet arī baudīt daudzveidīgu aktivitāšu programmu.  No pulksten 10.00 Jūras ielā un Carnikavas parkā norisināsies gadatirgus. Savukārt pie Carnikavas Novadpētniecības centra, Jomas ielā 7, šajā laikā jau varēs doties izbraucienos ar zvejnieku laivām. Tepat no pulksten 12.00 līdz 16.00 darbosies arī radošās darbnīcas, kā arī par nēģiem un to resursiem stāstīs zinātnieki. Pulksten 18.00 notiks Carnikavas zvejnieku uzbūvētā nēģu tača maketa atklāšana. Kultūras programma šogad notiks uz divām skatuvēm:

Ludzas un Jēkabpils Pilsētas svētku virpulī

Ja prāts šonedēļ nesas uz ko jautru, tad jākāpj vilcienā un jābrauc uz Sēlijas un Latgales pusi – te Pilsētas svētkus svinēs Jēkabpils un Ludza. Ieskaties pasākumu programmās un dodies ceļā! Iedvesma Daugavas krastos Jēkabpilī Ar devīzi "Iedvesma Daugavas krastos" divu dienu garumā, 11. un 12. augustā, gan jēkabpilieši, gan pilsētas viesi ir aicināti meklēt iedvesmu, vērojot koncertus, izstādes un krāšņus šovus. Svētku laikā uz dambja, Daugavas kreisajā krastā, būs skatāma ilustrāciju izstāde, ko augusta sākumā radīja pieci mākslinieki, iedvesmojoties no Jēkabpils ainavām un dažādiem notikumiem pilsētnieku dzīvē. Piektdien, 11. augustā, Krustpils saliņa tiks ieskandināta ar Marijas Naumovas koncertu "Franču Saulrietā", bet veikparkā pie Radžu ūdenskrātuves notiks "NormisMusic" albuma prezentācija. Svētdien, 12. augustā, iecerēta plaša pasākumu programma dažādās pilsētas vietās visas dienas garumā. Viestura ielā pie pamtreka trases darbosies jauniešu kvartāls, kurā notiks grafiti meistarklase un citas radošas un sportiskas aktivitātes. Stāvlaukumā pie bijušā tiesu nama būs organizēts "Garšu kvartāls", kurā varēs nobaudīt ēdienus "Street Food" stilā. Vecpilsētas laukumā uzstāsies Jānis Stībelis, grupa "Astronout", repa apvienība "Kreisais Krasts" un klasiskās mūzikas huligāni "DAGAMBA", kuru skaņdarbus papildinās krāšņs lāzeršovs. Tepat notiks svētku balle ar grupu "Rock’n’Berries". Apmeklētājus gaida arī īpašs pārsteigums - laivu piestātnes laukumā pie Daugavas tilta notiks gaisa balonu uguns šovs.

Braucam līksmot uz Cēsīm, Lielvārdi un Daugavpili

Ieskaties, kur šonedēļ ir vērts doties ceļojumā ar vilcienu – lustēties zaļumballēs, apmeklēt svētku tirdziņus un koncertus, kā arī piedalīties radošajās un kulinārajās meistarklasēs!

Šonedēļ svinam svētkus Valmierā, Līvānos un Tukumā

Pašā vasaras pilnbriedā var ļauties ne vien atpūtai pie dabas, baudot siltos saules starus un pludmales priekus, bet arī doties jautrā piedzīvojumā, svinot svētkus un piedaloties jautrās aktivitātēs. Apkopojām TOP 3 pasākumu galamērķus, kuros šajā nedēļas nogalē solās būt patiesi interesanti, turklāt tie ir ērti sasniedzami ar vilcienu.

Vidusdaugavas garšu viļņi Koknesē, Aizkrauklē, Skrīveros un Pļaviņās

Arī šogad lauku saimniecības, uzņēmēji un vietējo kopienu entuziasti ver vaļā savas durvis viesiem, pārtopot par mājas kafejnīcām.

Svinam vasaru Carnikavā, Ikšķilē, Siguldā un Daugavpilī!

Pēc skanīgas kopā sanākšanas Dziesmu un Deju svētkos laiks mesties nākamajos vasaras piedzīvojumos! Šajā nedēļas nogalē būs iespēja no sirds izdejoties zaļumballē, apmeklēt īpašos vasaras tirdziņus, piedalīties meistarklasēs, noklausīties kamermūziku, hiphopu, indīroku vai blūzu, izklaidēties atrakciju parkos un doties izjādēs ar poniju. Lūk, daži galamērķi, kuri ir ērti sasniedzami ar vilcienu: Zaļumballe un tirdziņš Zvejnieksvētku noskaņās Carnikavā   Piektdien, 14. jūlijā,  no pulksten 21.00 līdz pat 3.00 no rīta Carnikavas parkā notiks Zaļumballe, kurā uzstāsies grupa "Zuši" un "Džentlmeņu špagats". Apmeklētāju ērtībām pasākuma laikā darbosies arī izbraukuma kafejnīcas. Savukārt sestdien, 15. jūlijā, no pulksten 10.00 līdz 16.00 Carnikavas centrā pie Jūras ielas varēs apmeklēt Kukü tirgu Zvejnieksvētku noskaņās. Te pulcēsies vairāk nekā 150 amatnieku, mājražotāju, dizaineru, mākslinieku, dārznieku un ekoproduktu radītāju no visas Latvijas. Visas dienas garumā spēlēs ielu muzikanti, kā arī būs iespēja piedalīties tematiskās meistarklasēs. Darbosies arī plašs izklaides un atrakciju parks ar karuseļiem, piepūšamajām atrakcijām, drifta kartiem, katapultu, laivu baseinu, elektromobīļiem un ponicikliem. Foto: Carnikavas kultūras nams "Ozolaine" Daugavas prospekta svētki Ikšķilē Dažādus amatnieku darinājumus un mājražotāju labumus būs iespēja iegādāties arī gadatirgū Ikšķilē, Daugavas prospektā 63 (no Lupīnu ielas līdz Ausekļa ielai). 16. jūlijā no pulksten 10.00 līdz 15.00 te tiks svinēti Daugavas prospekta svētki. Apmeklētāji varēs ne vien atrast ko visnotaļ noderīgu pie vairāk nekā 100 tirgotājiem, bet arī notiesāt uzbeku plovu un garšīgu, uzturvielām bagātu ēdienu, ko sarūpēs virtuves uz riteņiem Augs pavāri. Bērni varēs doties izjādēs ar poniju, apgleznot sejiņu un kārtīgi izpriecāties piepūšamajās atrakcijās.

Ar vilcienu uz vasaras saulgriežu svinībām

Vainagu pīšana, radošās darbnīcas, koncerti, teātra uzvedumi, svētku tirdziņi un zaļumballes – Latvijas pilsētas un ciematiņi ir cītīgi gatavojušies vasaras saulgriežiem. Esam apkopojuši dažas idejas, kurp var doties ar vilcienu ielīgot un sagaidīt Jāņus. Vainagu pīšana Ķegumā  Vainaga pīšana ir viena no svarīgākajām latviešu vasaras saulgriežu tradīcijām. Galvas rota, kas pīta no jāņuzālēm, spēj pasargāt no skauģiem, tās aplis kā saules simbols sniedz enerģiju un spēku. Rīt, 20. jūnijā, plkst. 18.00 pie Ķeguma tautas nama norisināsies Saulgriežu vainadziņu darbnīca, kurā varēs uzpīt savu īpašo Līgo vainagu. Līdzi jāņem ziedi, smilgas, zaļumi un labs noskaņojums, lai gaišas un labas domas iepītu vainagā. Pēcāk var doties uz Ķeguma parku, kur plkst. 20.00 tiks ieskandināti vasaras Saulgrieži kopā ar folkloras kopu "Graudi".

Vasaras ieskandināšana Daugavpils, Siguldas un Madonas Pilsētas svētkos

Ir sākusies ilgi gaidītā vasara un ir īstais laiks aizraujošiem notikumiem! Šonedēļ plaša izklaides un kultūras pasākumu programma ir sagaidāma vairākās Latvijas pilsētās.

"Baznīcu nakts" un "Atvērto baznīcu diena" visā Latvijā

Atklāj Latvijas baznīcu gadsimtiem glabāto kultūras mantojumu, iepazīsti garīgās vērtības un iesaisties dažādās aktivitātēs, apmeklējot šī gada spilgtāko garīgās kultūras notikumu “Baznīcu nakts”. Šo sestdien, 27. maijā, vismaz 180 baznīcas visā Latvijā gaidīs viesus ar īpašu programmu. Šajā pašā dienā notiks arī “Atvērto baznīcu diena”, kad ikviena draudze ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu ekskursijām un apskatei no plkst. 10.00 līdz pat plkst. 24.00.  Ikviens varēs noklausīties stāstījumus par baznīcu vēsturi un mākslas vērtībām, būs iespēja baudīt ērģeļu un kora mūzikas koncertus. Arī paši mazākie apmeklētāji varēs iesaistīties izzinošās viktorīnās, orientēšanās un slēpņošanas spēlēs, kā arī citās aktivitātēs baznīcās un to apkārtnē. Savukārt svētbrīžu laikā būs iespēja nodoties lūgšanām un klusumam.

Jelgavas iegriež vasaras sezonu

29. aprīlī Jelgavas iedzīvotāji un pilsētas viesi no pulksten 12 līdz 17 ir aicināti uz aktīvā tūrisma sezonas ieskandināšanas pasākumu Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā. Pasākuma laikā norisināsies dažādas lekcijas un aktivitātes, kas ļaus iepazīt Jelgavas un Jelgavas novada tūrisma aktualitātes, kā arī izzināt dažādas ar ceļošanu saistītas tēmas. No pulksten 12.10 interesentiem būs iespēja noklausīties Jelgavas un apkārtnes tūrisma pakalpojumu sniedzēju prezentācijas un atklāt viņu piedāvājumu. Savus piedāvājumus klausītājiem prezentēs SIA “Karameļu darbnīca”, Ziemassvētku kauju muzejs, Bramberģes pils, kvartāls Masti, Blankenfeldes muiža, Sajūtu kupols, Svētes pils, Pārgājieni-Liepa daba. Pulksten 13 ar īpašu koncertu un iedvesmojošiem ceļojumu stāstiem uzstāsies Reinis Jaunais, pulksten 14 ikvienam būs iespēja klausīties vērtīgu lekciju “Ceļo vesels”, kuras laikā lektore pastāstīs par svarīgiem ar drošību saistītiem jautājumiem, dodoties pārgājienos un atpūtas braucienos. Savukārt pulksten 15 Sapņu medniece dalīsies aizraujošā stāstā par tālo ceļojumu uz Seišelu salām.   Visas dienas garumā no pulksten 12 līdz 17 pie Torņa darbosies mājražotāju tirdziņš, akmeņu apgleznošanas un mandalu veidošanas meistarklases, mazākie apmeklētāji noteikti atzinīgi novērtēs iespēju piedalīties Laimes rata griešanā un poniju apskati. Savukārt Tornī no pulksten 12 līdz 14 norisināsies radoša dekupāžas darbnīca. Dalības maksa ir 10 eiro, bet no pulksten 15 līdz 17 – “Austras raksti” radošā darbnīca, kas būs pieejama bez maksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc esat aicināti savlaicīgi pieteikt dalību pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama šeit.

Jelgavas un tās apkārtnes šefpavāri aicina uz “BaudĒšanas dienām”

No 11. līdz 23. aprīlim Jelgavā un tās apkārtnē notiks “BaudĒšanas dienas”, lai viesus vilinātu iepazīt jaunas garšas kādā no Jelgavas un Jelgavas novada kafejnīcu, restorānu un muižu virtuvēm. Akcijā iesaistījušies 15 ēdinātāji, ar savu šefpavāru un saimnieču virtuozitāti virtuvē cits par citu kārdinošāk un atraktīvāk tiecoties uzrunāt iedzīvotājus iesaistīties šajā nelielajā un tik patīkamajā avantūrā – doties pusdienot vai vakariņot ārpus mājas, lai par draudzīgām cenām izbaudītu maltīti kādā vēl neiepazītā vietā.   Vērderpriekiem varēs nobaudīt šefpavāru labāko veikumu - grubotto ar meža sēnēm, pīles krūtiņu, krāsnī gatavotu Nīlas asari, foreli ar grauzdētām jūras zāļu lapām, kā arī tradicionālos ēdienus jaunā izpildījumā – Cēzara salātus, grilētu cūkgaļas krūtiņu, vistas gaļas bumbiņas un daudz ko citu. Saldummīļi atzinīgi novērtēs gaisīgas pankūkas, tradicionālos žagariņus ar alus sīrupu, dažādas kūkas un citus vilinošus desertus.   Šogad akcijā iesaistās ne tikai restorāni, bet arī kafejnīcas, krodziņi un muižas. Piedāvājuma būtība - katra vieta ir izvēlējusies konkrētus ēdienus, kas būs nobaudāmi par īpašu cenu. Tāpēc apmeklētājiem baudēšanas vilinājumā nepieciešams izpētīt un noskaidrot katra akcijas dalībnieka īpašais piedāvājums, dodoties izgaršot pēc iespējas dažādāku virtuvi atšķirīgās vietās pilsētā un tās apkārtnē. “BaudĒšanas dienās” viesus cienās restorāni “Chocolate & Pepper”, “Pilsētas elpa”, “Central cafe”, “Parks”, alus darītava “Viedi”, kafejnīca “Brokastnīca”, krodziņš “Istaba”, atpūtas vieta “Krekli”, bistro “Silva” un tējas namiņš “Silva”. Savukārt Jelgavas novadā - restorāns “Pūteļkrogs”, bārs “Meka”, kafejnīca - restorāns “Zemnieka cienasts”, Blankenfeldes muiža un Abgunstes muiža.

Lieldienu izrāde, rotaļas un olu ripināšana Jelgavas Vecpilsētā

Šogad, atzīmējot Lieldienas un pavasara atnākšanu, 9. aprīlī pēc ierastā pasākuma “Lieldienu pastaiga Jelgavas pils parkā” vērts iegriezties arī Vecpilsētas kvartālā – Dzīvesziņas un arodu sētā no pulksten 15.00 līdz 18.00 būs sarūpētas vairākas aktivitātes tieši ģimenēm ar lieliem un maziem bērniem. Vecpilsētas ielas 2 iekšpagalmā muzikālos priekšnesumus papildinās stāsti par putnu balsīm, senlatviešu rotaļas, kas kādreiz piekoptas un bērnu vidū populāras arī mūsdienās, dažādas radošās meistardarbnīcas ar iespēju dekorēt un vārīt olas senlatviešu tradīcijās. Būs arī iespēja izzināt putnu būrīšu tapšanas procesu, pagatavot kādu Lieldienām atbilstošu našķi un iespēja iemācīties jaunas prāta spēles.

Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls

Vai vēlies piedzīvot citādu realitāti - tādu, kurā varēsi iepazīt mākslas satura un formu daudzveidību mijiedarbībā ar modernajām tehnoloģijām? Dodies uz Valmieru! Kopš šodienas, 27. februāra, līdz 5. martam tur norisināsies pirmais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls, kurā tiks izrādīti multimediāli mākslas darbi, kas šīs nedēļas laikā būs pieejami gan Valmieras pilsētvidē, gan labi zināmās kultūrvidēs un arī vietās, kur līdz šim kultūras pasākumi nav notikuši.

Olaines 56. dzimšanas dienas svētki

Vai esi ciemojies Olainē? Īstais laiks apmeklēt šo pilsētu, jo īpaši tādēļ, ka no šodienas, 16. februāra, līdz 18. februārim tiks svinēta Olaines 56. dzimšanas diena. Par godu šim notikumam ir sarūpēta daudzveidīga un interesanta svētku programma. Tādēļ, ja tev vēl nav ideju, kā pavadīt šo nedēļas nogali, tad apsver domu doties uz Olaini un ļaujies jautriem deju ritmiem un sportiskām aktivitātēm, piedalies orientēšanas spēlē un vēro krāšņu lāzeru un projekciju šovu!

Ledus skulptūru festivāla laikā iepazīsti Jelgavu

No 3. līdz 5. februārim Jelgavā norisināsies 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls norisināsies trīs vietās – Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Mākslas darbus kopumā veidos 32 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm, ledū atklājot unikālu skatījumu uz senajām dievībām un to nozīmi dažādās kultūrās. Festivāla ietvaros, nepilnas nedēļas laikā, tiks radītas 45 konkursa skulptūras, bet kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 60 ledus objekti.

Sigulda aicina uz gardēžu festivālu “Ziemas garšu svinēšana”

Kas var būt labāks par garda ēdiena baudīšanu svaigā gaisā! It īpaši, ja maltīti uz dzīvās uguns gatavo labākie Rīgas–Gaujas reģiona šefpavāri. Skan vilinoši? Tad kāp vilcienā un šo sestdien,  28. janvārī, dodies uz Siguldu, kur Livonijas ordeņa Siguldas pils teritorijā no  plkst. 12.00 līdz 16.00 norisināsies gastronomijas festivāls “Ziemas garšu svinēšana”!

Ziemas saulgriežus pēc latviskām tradīcijām aicina ieskandināt Jelgavas Vecpilsētas ielā

Jelgavai līdz šim netradicionālā vietā – jaunajā Dzīvesziņas un arodu sētā, kas nupat durvis pēc restaurācijas ver Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartālā, 21. decembrī pulksten 16.30 ikviens ir aicināts uz īsteni tradicionālām, lustīgām un latviskām svētku norisēm, godājot un sagaidot ziemas saulgriežus.

Torņa saktu laukumā Jelgavā izskanēs Ziemassvētku koncerts

10. decembrī pl. 18.00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā Ziemassvētkus ieskandinās koncerts “Veltījums gaismai”.

Valmieras Restorānu nedēļa no 18. līdz 27. novembrim

Gada patriotiskākā mēneša izskaņā, kad gaisā virmo svētku noskaņas un bagātīgās rudens veltes dod vaļu iztēlei īstenu kulinārijas šedevru radīšanai, Valmiera pārtop par gardēžu galamērķi, jo no 18. līdz 27. novembrim norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa.

Zelta rudens karalistes svētki Siguldā 24. septembrī

Ar vērienīgu atklāšanu 24. septembrī Siguldas pils kvartālā iekrāsosies jaunā rudens sezona, un Zelta rudens karaliste Sigulda būs gatava sagaidīt krāšņu lapu vainagus, zelta ielejas un košu krāsu horizontus. 24. septembrī ikviens ir aicināts apmeklēt jau par tradīciju kļuvušos Zelta rudens karalistes svētkus, kur dažādās aktivitātēs varēs iesaistīties gan liels, gan mazs. Visas dienas garumā Siguldas pils kvartālā norisināsies dažādas aktivitātes un meistardarbnīcas, dizaina, amatnieku un mājražotāju tirgus. Par garšīgu svētku atmosfēru rūpēsies “Rudens Street Food” dalībnieki, savukārt vakarā notiks mūziķa Ivo Fomina un grupas “Pērkons” koncerts. No plkst.11.00 Siguldas pils kvartālā ģimenēm ar bērniem un ikvienam interesentam tiks piedāvāti dažādi Zelta rudens sezonas atklāšanas pasākumi un aktivitātes. Zelta rudens karalistes svētku laikā darbosies mākslas, dizaina un amatnieku produktu tirdziņš – kopumā dalību pieteikuši jau vairāk nekā 40 sava amata pratēju. Būs iespēja iegādāties arī Latvijas zemnieku ražotās un radītās preces un dabas veltes. Kā ierasts, viena no iecienītākajām svētku sastāvdaļām arī šogad būs “Rudens Street Food” zona, kur par demokrātiskām cenām varēs iegādāties gardas maltītes no tuvākiem un tālākiem šefpavāriem. No plkst.19.00, rudens saulrietu sagaidot, apmeklētājus priecēs mūziķis Ivo Fomins ar grupu, kā arī leģendārā grupa “Pērkons”. Vairāk uzziniet šeit.

24.-25.septembrī Dzērveņu festivāls Olaines novadā

24. un 25. septembrī Olaines novadā norisināsies tradicionālais Dzērveņu festivāls, kurā viesus un apmeklētājus priecēs mājražotāju un amatnieku tirdziņš, aktivitātes bērniem un ģimenēm, dzīvās skulptūras, ekskursijas, meistarklase, lekcija, loterija un koncerti.

Mājas kafejnīcu dienas Cēsīs 17.-18. septembrī

17. un 18. septembrī Mājas kafejnīcu dienās viesmīlīgie un sirsnīgie Cēsu novada saimnieki un saimnieces galdā cels mājās gatavotu maltīti un būs sarūpējuši arī vairākas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Rīgas ielas svētki Daugavpilī 17. septembrī

17. septembrī norisināsies jau par tradīciju kļuvušie Rīgas ielas svētki. Daugavpils iedzīvotājus un viesus priecēs dažādas tematiskās meistarklases, ceļojošas izstādes, performances, gaismas instalācijas, mūzikas un mākslas priekšnesumi, dzīvās skulptūras, mīmi – garkāji. Svētku laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja izbaudīt sajūtu pastaigu Rīgas ielas garumā un ar vizuālās mākslas, mūzikas un dejas starpniecību tvert ikdienā netveramo mirkļu burvību.

Eiropas kultūras mantojuma dienas Jelgavā 16. un 17. septembrī

16. un 17. septembrī Māja Vecpilsētas 14 un Dzīvesziņas un arodu sēta piedalīsies pasākumā “Eiropas kultūras mantojuma dienas 2022”, kam tēma šogad ir “Atbildība par nākotni”. 16. septembrī pulksten 16 un 19, bet 17. septembrī pulksten 11 un 13 tiks organizētas bezmaksas izzinošas ekskursijas tūrisma speciālista pavadībā. To laikā būs iespēja ielūkoties abu ēku iekštelpās pēc restaurācijas.

Mājas kafejnīcu dienas "Ogres novada garšu meklējot" 27.-28. augustā

Mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā norisinās 27. un 28. augustā. Šajās dienās vietējiem iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja baudīt maltīti gan pilsētas kafejnīcās, gan lauku sētās, kur īpaši šim notikumam radīta svētku atmosfēra.

22. Vispārējie Piena, medus un maizes svētki 27. augustā Jelgavā

27. augustā no pulksten 11 līdz 17 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina piedalīties erudīcijas spēlē “Medus maize prātlauzim”.

Tradicionālie Nēģu svētki Carnikavā 27. augustā

27. augustā ikviens ir aicināts doties sajūtu ceļojumā ar vilcienu uz Carnikavas Nēģu svētkiem, lai piedalītos radošās darbnīcās, nēģu zupas konkursā, izbaudītu dziesmu, deju koncertuzvedumus un daudz ko citu. Nēģu svētki ir vērienīgākie svētki Carnikavas novadā, ko ik gadu svin augustā, atzīmējot nēģu zvejas sezonas atklāšanu, kas sākas 1. augustā un ilgst līdz 1. februārim.

Ogres Pilsētas svētki 19.-20. augustā

Šogad Ogres Pilsētas svētki norisināsies 19. un 20. augustā ar devīzi CEĻO OGRĒ. SKATUVES STĀSTI., un ceļojuma pieturvietas pārtaps par skatuvēm.

Mājas kafejnīcu dienas “Vidusdaugavas garšu viļņi” 23. un 24. jūlijā

Otro gadu norisināsies "Mājas kafejnīcu dienas" Aizkraukles novadā. Vidusdaugavā jeb Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē un Pļaviņās 23. un 24. jūlijā tās norisināsies ar devīzi "Vidusdaugavas garšu viļņi". “Vidusdaugvas garšu viļņos” savas durvis un pagalmus vērs 23 mājas kafejnīcas – gan uzņēmumi, kas ikdienā ir saistīti ar ēdināšanu, gan ļaudis, kuri ikdienā ar to nenodarbojas, taču vēlas uzņemt un pacienāt viesus.

Peoniju ziedu parāde LVM Kalsnavas arborētumā

Ļaujies peoniju, rododendru, hortenziju un citu ziedošo un zaļojošo kokaugu krāsu spēlei LVM Kalsnavas arborētumā!

Salaspils Novada svētki 28. maijā

28. maijā Nacionālajā botāniskajā dārzā norisināsies Salaspils Novada svētki.

Restorānu nedēļa "Svētki tavā šķīvī" Jelgavā

No 9. līdz 15. maijam gardēži aicināti apmeklēt restorānus Jelgavā un Jelgavas novadā, lai izbaudītu izsmalcinātu ēdienu, atklātu jaunas garšas un novērtētu pavāru meistarību. Restorānu nedēļas devīze "Svētki tavā šķīvī".

Atrodi Lieldienas Jelgavā!

Lieldienu brīvdienās no 15. līdz 18. aprīlim Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ikvienu aicina uz aizraujošu aktivitāti “Atrodi Lieldienas!”, kas norit Jelgavas pilsētas robežās.

Izstāde "Rozes un cits" Jelgavā

No  26. novembra līdz  16. janvārim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas kāpņu telpā skatāma Dainas Šulcas personālizstāde “Rozes un cits”.

Pasaules Tūrisma dienas rallijā aicina iepazīt Jelgavas apkārtni

Atzīmējot Pasaules tūrisma dienu, sestdien, 2. oktobrī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) organizē ikgadējās auto orientēšanās sacensības. Tas būs izklaidējošs un izzinošs pasākums visiem, kuri vēlas iepazīt Jelgavas apkārtnes tūrisma objektus un mazāk zināmas vietas, likt lietā atjautību un pavadīt dienu svaigā gaisā.

Eiropas kultūras mantojuma dienu norises Valmieras novadā

Sestdien, 18. septembrī, visas dienas garumā Eiropas kultūras mantojuma dienas ar dažādām aktivitātēm norisināsies maršrutā Brenguļi–Valmiera–Zilaiskalns, savukārt no 17. līdz 19. septembrim notiks aktivitātes Valmiermuižas stallī.

Gulbenes dzelzceļa mezgls – mantojums caur pagātni uz nākotni

Ik gadu septembrī norisinās Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākumi. 18. septembrī ikviens ir gaidīts Gulbenē, Gulbenes dzelzceļa stacijas apkārtnē, lai Eiropas Kultūras mantojuma dienas laikā ielūkotos dzelzceļa pagātnē, tagadnē un nākotnē un novērtētu tā ietekmi uz Gulbenes pilsētas attīstību.

Eiropas Kultūras mantojuma diena Skrīveros 18. septembrī

2021.gada 18.septembrī, svinot dzelzceļam 160 gadu, Skrīveru dzelzceļa stacijas laukumā notiks plašs svētku pasākums.

Vilciens kā mākslas darbs - Taureņu migrācija

Jaunie mākslinieki no Latvijas un Lielbritānijas piedāvā vēsturiskā monumentālisma kritiku.

Tehnikas un inovāciju diena “Mehatrons 2021” Jelgavā

4. septembrī Jelgavā, Pasta salā norisināsies tehnikas un inovāciju diena “Mehatrons 2021”, kur varēs sastapt pilsētas, novada un visas Latvijas uzņēmējus, augstskolas, vidējās un interešu izglītības mācību iestādes, amatniekus un biedrības, kuru darbība ir saistīta ar inženierzinātnēm un tehnisko jaunradi.

Bānīša 118. dzimšanas diena

Gulbenieši lepojas ar savu mazo šaursliežu bānīti, kas ir vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, un ik gadu svin Bānīša svētkus.

Salaspils novada svētki 4. septembrī

Nacionālajā Botāniskajā dārzā 4. septembrī norisināsies Salaspils novada svētki – 835 gadi kopš Salaspils (Holme) minēta rakstos!

Spēle “Iepazīsti Piena, maizes, medus svētku garšu Jelgavā” 28. augustā

Sestdien, 28. augustā, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina Jelgavas pilsētas viesus un iedzīvotājus piedalīties izzinošā un izklaidējošā spēlē, kura veltīta 21. Piena, maizes un medus svētkiem Jelgavā. Aktivitātes dalībniekiem būs iespēja atklāt mazāk zināmas vietas Jelgavā un uzzināt interesantus faktus par vasaras gaidītākajiem svētkiem.

Neliels Jampadracis Jumpravā 21. augustā

Kad siltā vasara jau steidz uz galu, Jumpravas kultūras nams 21. augustā piedāvā pastaigāties un atpūsties ap Jumpravas estrādi un kultūras namu, iesaistoties dažādās spēlēs un baudot muzikālus pārsteigumus!

Ķemeri aicina uz svētkiem un tīreli

Ķemeru Nacionālais parks

Norises Tukuma pusē augusta viducī

Augusta viducī, kad daba sāk pamazām vēstīt par vasaras izskaņu, aicinām izbaudīt Tukuma puses brīvdabas norises, kuras iespējams sasniegt ar vilcienu un tālāk – arī ar velosipēdu!

Alekseja Naumova izstāde “Pasaules ainava” Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī

Līdz 30. septembrim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā apskatāma Alekseja Naumova izstāde “Pasaules ainava”.

“Nākamā pietura Zemgale” Jelgavas novadā 7.-8. augustā

Vasaras aktivitāšu cikla “Nākamā pietura Zemgale” dalībnieki – Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji – nedēļas nogalēs piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem. 7. un 8. augustā būs iespēja viesoties Jelgavas novada saimniecībās un muižās.

“Nākamā pietura Zemgale” Skrīveros un Aizkrauklē 7.-8. augustā

Katru nedēļas nogali no jūlija līdz septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji saviem apmeklētājiem ir sagatavojuši īpašu programmu, ko īsteno pasākuma cikla “Nākamā pietura Zemgale” ietvaros.

Mājas kafejnīcas Siguldas novadā 1.augustā

Šogad no jūlija līdz oktobrim dažādās vietās Latvijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas”. Tā ir iespēja apceļot Latviju, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku saimnieki, uz īsu brīdi pārvēršot savu sētu mājas kafejnīcā vai restorānā un galdā ceļot katrs savu meistarstiķi – ēdienu, kas ir pašu ģimenes un draugu iecienīts. Siguldas novadā vienas dienas kafejnīcas jeb “Mājas kafejnīcas Siguldas novadā” norisināsies 1. augustā.

Saullēkta koncerts 30.07. Dzintaru pludmalē

30. jūlijā plkst. 7.00 Dzintaru pludmalē norisināsies “Saullēkta koncerts” stundas garumā, kuru jūras krastā sniegs pasaulslavenā ērģelniece Iveta Apkalna.

"Nākamā pietura Zemgale" Skrīveros 24.-25. jūlijā

Katru nedēļas nogali no jūlija līdz septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji saviem apmeklētājiem ir sagatavojuši īpašu programmu, ko īsteno pasākuma cikla “Nākamā pietura Zemgale” ietvaros.

"Nākamā pietura Zemgale" Jelgavas piedāvājums 24.-25. jūlijā

Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru, Zemgales reģiona tūrisma informācijas centriem un tūrisma uzņēmējiem izstrādājis vasaras aktivitāšu ciklu "Nākamā pietura Zemgale" Akcijas dalībnieki - Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji - piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem katru nedēļas nogali no jūlija līdz pat septembrim. Aktivitātē piedalās arī Jelgavas pilsētas un novadu tūrisma pakalpojumu sniedzēji, piedāvājot individuālajiem apmeklētājiem un ģimenēm ekskursijas, degustācijas, meistarklases un citas aktivitātes. Šajā nedēļas nogalē, 24. un 25. jūlijā, ikviens aicināts viesoties Jelgavas pilsētas apskates objektos, kā arī Jelgavas novada saimniecībās un muižās.

Ceļo ar garšu Mājas kafejnīcu dienās Vidusdaugavā 24.–25. jūlijā

Lai garšām pildīts ceļojums jūs aizved uz Vidusdaugavu, kur likteņupes Daugavas vidusposmā gluži kā plūstoši ūdeņi kopā savijušies seši novadi, veidojot jaunu, vienotu Aizkraukles novadu. No senās Hanzas pilsētas Kokneses līdz vietai, kur gaisma Daugavā dzimst – Aizkrauklei. No Pļaviņu novada – vietas, kur savu mūža rakstu ierakstīt, līdz Zaļās zemes novadam – Skrīveriem. No teiksmainiem mežiem ieskautās Jaunjelgavas, līdz Mūsmājām Sēlijā – Neretas novadam.

Citādi Rožu svētki Tukumā

No 16. līdz 18. jūlijam Tukumā svinēs Citādus Rožu svētkus! Šis laiks nesis ne vien ierobežojumus, bet arī iedvesmu un radošumu, domājot par jauniem un vēl nebijušiem formātiem.

“Nākamā pietura Zemgale!” Jelgavas piedāvājums 10.-11. jūlijā

Šajā nedēļas nogalē, 10. un 11. jūlijā, ikviens aicināts viesoties Jelgavas novada saimniecībās un muižās.

“Gaisa pūķu pastaiga” Jūrmalā

5. un 6. jūnijā Jūrmalas pilsētas pludmales plānots izdaiļot ar krāsainiem gaisa pūķiem, atzīmēt vasaras iestāšanos ar brīvdabas aktivitātēm Mellužu parkā un iepriecināt ar īpašu našķu tirdziņu pie Kauguru kultūras nama un dizaina tirgu Omnibusa un Jomas ielas krustojumā.

Atvērtās dienas laukos 10.-13. jūnijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" rīko nu jau par tradīciju kļuvušu pasākumu "Atvērtās dienas laukos". Šogad tās norisināsies no 10. līdz 13. jūnijam.

Pūralāde un pūrs, tilla izšūšanas darbnīca

Lielvārdē 11.06. un 12.06. plkst. 12.00 paredzēta prezentācija un stāstījums par latviešu pūralādēm un pūra saturu, pēc tā – tilla izšūšanas darbnīca.